Dobry ekspres do kawy – czym powinien się charakteryzować?

Szukasz ekspresu, który spełniłby wszystkie Twoje oczekiwania? Przygotowałby codziennie idealną kawę? Sprostał imprezom rodzinnym i spotkaniom z przyjaciółmi przy kawie? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej w naszym poradniku. Powiemy jaki powinien być dobry i niezawodny ekspres do kawy, którym rozwiąże Twoje problemy i sprawi, że każda filiżanka z kawą będzie dla Ciebie wyjątkowa.

Ekspres ciśnieniowy – bez dwóch zdań najlepszy

Potwierdzą to wszyscy ich użytkownicy oraz profesjonalni bariści, którzy od lat zajmują się parzeniem kawy. Ekspresy ciśnieniowe przede wszystkim posiadają odpowiednią metodę przygotowania kawy pod konkretnym ciśnieniem. Oczywiście możesz je regulować samodzielnie, by decydować o intensywności i smaku kawy. Jednak w żadnym innym typie ekspresu do kawy nie jesteś w stanie uzyskać tak precyzyjnego efektu.

Ciśnieniowe ekspresy są również bardzo wygodne pod kątem samej obsługi, jak i czyszczenia. Masz do wyboru ekspresy kolbowe oraz automatyczne – różnica między nimi jest jedna i jest to czas przygotowania kawy. W ekspresach kolbowych trwa to nieco dłużej, lecz nie o to w tym wszystkim chodzi. Mowa tu o rytuale zaparzania, co dla niektórych jest bardzo przyjemne, a wręcz kojące. Natomiast pozostali wolą postawić na szybkość i ekspresowy efekt, bo nie mają na tyle wolnego czasu – wtedy poleca się wybór ekspresów automatycznych. Tutaj jednym klikiem przygotujesz dowolną kawę i to w błyskawicznym tempie.

Ekspres do kawy z młynkiem, bo nie warto marnować czasu

Można kupić gotową i zmieloną kawę. Można kupić też osobny młynek do kawy do mielenia ziaren, ale po co? Przecież możemy zwyczajnie ułatwić sobie zadanie i wybrać od razu ekspres z młynkiem do mielenia ziaren, by na bieżąco ją przygotowywać i to w takiej ilości, jakiej aktualnie potrzebujesz. Nie trzeba zajmować już miejsca dodatkowym sprzętem w postaci młynka, a wszystko znajduje się w jednym. Tylko dobre ekspresy do kawy posiadają wbudowane młynki żarnowe wykonane ze stali.

Istnieją też młynki udarowe, ale te kompletnie nie nadają się, jeśli zależy Ci na dobrym smaku kawy. Posiadają one specjalne ostrza, które przecinają ziarna i tym samym niszczą ich smak i aromat, przez co zaparzana kawa nie smakuje już tak samo. O wiele lepiej sprawdzają się żarna, które wykonane ze stali są bardziej odporne, wytrzymałe i solidniej działają, przez co możesz mieć pewność, że inwestycja ta nie pójdzie na marne.

Ekspres do kawy ze spieniaczem dla różnorodności

Cóż to za ekspres, który produkuje wyłącznie czarną kawę? Czasami potrzebne są zmiany, a zwłaszcza jeśli zapraszasz do siebie gości i chcesz im zaoferować wybór. Potrzebny, więc będzie ekspres ze spieniaczem mleka, który warto wybrać w nowocześniejszej wersji. System ten jest o wiele łatwiej wyczyścić, co nie sprawia już to takiego kłopotu. To największa zmora kawoszy, którzy wzbraniają się przed ekspresami ze spieniaczem – teraz jednak może być inaczej.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.