Ekspres do kawy do domu – jaki będzie najlepszy?

Nie ma to jak zapach świeżej kawy o poranku – też marzysz o podobnym uczuciu? Możesz tego doświadczyć, kupując ekspres domowy z Twoich marzeń. Dzisiaj podpowiemy, co powinien mieć i na jakie parametry czy rodzaje powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Mamy nadzieję, że łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o zakupie nowego ekspresu do domu, z którego kawa będzie smakować jak jeszcze nigdy wcześniej.

Ekspres kolbowy – dla designerów

Sam jego wygląd zdecydowanie przyciąga fanów nowoczesności połączonej ze stylem retro. Zdecydowanie ekspresy kolbowe przypominają maszyny w tym stylu, dlatego wybierane są najczęściej, ze względu na estetykę i prezencję. Poza tym mają też wiele innych zalet, jak na przykład wygoda zaparzania kawy. Jednak ten komfort ogranicza się do jednej bądź kilku osób, ponieważ przy większej ilości kaw, ekspres może nie dawać rady.

Tutaj kawa nie robi się na czas, a należy się rozkoszować całym rytuałem zaparzania od momentu mielenia po samo przelewanie gorącej wody przez praskę. Możesz także sam regulować ciśnienie ekspresu oraz temperaturę wody, by ostatecznie smak kawy odpowiadał Twoim kubkom smakowym. Na pewno ekspres kolbowy sprawdzi się tam, gdzie nie ma presji czasu, a liczy się przede wszystkim efekt.

Ekspres automatyczny – dla wygodnych

Brakuje Ci czasu na przygotowanie kawy? Codzienny poranek wygląda dokładnie tak samo i potrzebujesz czegoś, co rozwiąże Twoje problemy? W takim razie świetnym pomysłem będzie ekspres automatyczny do postawienia w Twojej nowoczesnej kuchni. Jednym przyciskiem i to w kilka sekund stworzysz swoją ulubioną kawę czarną lub z mlekiem według gotowego lub własnego przepisu.

Ekspresy do kawy w wersji zautomatyzowanej to rewelacyjna sprawa, ale dość kosztowna. Sprawdzają się w dużym pośpiechu i dla wymagających klientów, którzy oczekują funkcjonalności na miarę XXI wieku. Są one pełne udogodnień, w tym również związanych z konserwacją urządzeń, co już nie stanowi Twojego problemu.

Ekspres do kawy na kapsułki – dla zdecydowanych

Kolejny ekspres domowy przez nas polecany to model przeznaczony do zaparzania gotowej kawy w kapsułkach, która może przybierać różne postacie. Raz możesz przyrządzić sobie pyszne i delikatne latte macchiato, a za drugim razem mocne i stawiające na nogi czarne espresso. Ilość możliwości jest prawie nieograniczona, aczkolwiek pojawia się jeden problem. Chodzi mianowicie o zawężenie smaku kawy do jednego producenta – ekspresy na kapsułki posiadają dedykowane kawy od jednej marki, przez co jesteś zmuszony przygotowywać w nim wyłącznie ich produkty. Ma to swoje plusy, jeśli odpowiada Ci smak danej kawy, jej intensywność i aromat. Gorzej, gdy ktoś woli częściej próbować innych smaków.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.