Nieprzyjemny zapach w ekspresie – co zrobić w takiej sytuacji?

Kawa to napój, który powinien charakteryzować się aromatycznym zapachem oraz wyjątkowym smakiem. Pobudzać nas do pracy oraz działania, a także dodawać energii każdego poranka. Jednak niekiedy zdarza się, że ekspres ulega awarii oraz wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach. Co zatem powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Sprawdź nasze wskazówki, czytając poniższy artykuł.

Skąd pochodzi nieprzyjemny zapach z ekspresu?

Powodów, przez które z ekspresu wydobywa się nieprzyjemny zapach jest wiele.  Jednak do najczęstszych z nich można zaliczyć kamień, który zbierał się tam, gdzie znajduje się woda. Towarzyszy również temu osad na różnych elementach zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz ekspresu. Przedostaje się w ten sposób do kawy – szczególnie w przypadku, gdy nie stosujemy filtra do wody. Niekiedy w takich przypadkach może pojawiać się pleśń. Co więcej, jeśli nasz ekspres posiada system spieniający, spieniacz lub dyszę, a my nieodpowiednio czyścimy te elementy, to również może pojawić się nieprzyjemny zapach, który wynika z powstania osadu z mleka.

Zakup lub wymiana filtra do wody w ekspresie

Z pewnością warto co jakiś czas wymieniać filtr w swoim ekspresie, aby móc cieszyć się świeżą oraz aromatyczną kawą. Oczywiście podstawą jest wymiana wody po każdym dniu użytkowania ekspresu na świeżą i to nie zawsze zwykła woda z kranu będzie najlepsza. Warto wykorzystać wodę, która została pozbawiona minerałów i jest dobrze przefiltrowana. Jednak, jeśli nasz ekspres nie posiada filtra, zdecydowanie zachęcamy, aby się w niego zaopatrzyć. Nie wpływie to w żaden sposób na smak kawy, wręcz przeciwnie – sprawi, że będzie ona smaczna i aromatyczna.

Jak jeszcze poradzić sobie z nieprzyjemnych zapachem? Preparaty czyszczące

Na rynku z pewnością znajdziemy wiele produktów czyszczących do pielęgnacji, konserwacji oraz odkamieniania. To specjalne płyny, które zbierają kamień, usuwają osad oraz wszelkie zanieczyszczenia. Można również skorzystać z tabletek, które wkłada się w specjalny otwór w urządzeniu i w ten sposób czyści niewidoczne elementy urządzenia.

Jednak, jeśli po zastosowaniu wszelkich powyższych rad, nie udało się doprowadzić Twojego ekspresu do odpowiedniego stanu, możliwe, że będzie konieczna wizyta z urządzeniem w serwisie. Niekiedy proste usterki udaje nam się samemu rozwiązać, a winnym przypadku potrzebujemy fachowców, którzy mogliby się tym zająć. Dlatego polecamy czyszczenie ekspresu klinikaekspresów.pl, gdzie zajmą się Twoim ekspresem profesjonalnie oraz skutecznie.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.