Najczęstsze awarie ekspresów do kawy – poznaj je!

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii ekspresów do kawy? Jak poprawnie dbać o to urządzenie. Dowiedz się również, dlaczego warto go mieć, jeżeli zastanawiasz się nad jego zakupem.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu ekspresu do kawy?

Należy przede wszystkim pamiętać o regularnym czyszczeniu ekspresu do kawy. Ponadto nie można zapominać o jego odkamienianiu – służą do tego specjalne środki przeznaczone do tej czynności. Odkamienianie powinno się wykonywać mniej więcej co 200-250 przygotowanych kaw, najlepiej stosować się tutaj do instrukcji dołączonej do sprzętu. Pamiętaj, aby regularnie czyścić element zaparzający i sitko, ponieważ zmielona kawa, może być przyczyną awarii, gdy przedostanie się w nieodpowiednie części ekspresu.

Jakie są najczęstsze awarie ekspresów do kawy?

Jedną z częstych awarii może być wyciek wody – oznacza to, że przewody są uszkodzone, czy nieszczelne. Należy wtedy znaleźć przyczynę wycieku wody, sprawdzając jego wnętrze, prawdopodobnie trzeba będzie wymienić uszczelkę, czy przewody. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, lepiej nie ryzykować większego uszkodzenia. Możesz oddać swój ekspres w ręce profesjonalistów – zobacz najlepszy serwis ekspresów do kawy w Szczecinie.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Obserwuj swój ekspres do kawy podczas parzenia. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego może to oznaczać, że coś się psuje, np. gdy ekspres do kawy działa głośniej, niż zazwyczaj, czy twoja kawa zmieniła smak lub kawa wypływa z ekspresu coraz wolniej.

O czym należy pamiętać?

Smak naszej kawy zależy od wielu czynników: jakości ziaren, stopnia ich zmielenia, wody, jaką użyjemy, tego czy ekspres był regularnie odkamieniany i czyszczony, a także od czasu jej parzenia. Obserwuj pracę swojego ekspresu, a także nie odkładaj czyszczenia jego elementów, czy odkamieniania. Jeżeli będziesz o niego dbać, posłuży ci dłużej.

Jak dbać o ekspres do kawy?

Zastanawiasz się, jak dbać o ekspres, aby zachować go w dobrym stanie jak najdłużej? Pamiętaj o regularnym czyszczeniu elementów takich jak: pojemnik na fusy lub wodę oraz dysza do pienienia mleka. Woda, której używasz do parzenia kawy najlepiej, aby była filtrowana. Stosuj się przede wszystkim do zaleceń producenta.

Dlaczego warto mieć ekspres do kawy?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem ekspresu, zdecydowanie warto go mieć. Dzięki niemu masz codziennie o każdej porze dostęp do pysznej kawy. Obsługa ekspresu nie jest trudna, jeżeli wcześniej zapoznasz się z instrukcją obsługi. Twoi goście i rodzina z pewnością również pochwalą twój zakup.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.