Ekspres do kawy – wolnostojący czy do zabudowy?

Podejmując decyzję o kupnie ekspresu, trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii. Każda z nich może znacząco wpłynąć na naszą decyzję. Dziś skupimy się na dwóch wariantach, w których można nabyć ekspres do kawy – wolnostojącym oraz do zabudowy. Który z nich sprawdzi się lepiej w domowej kuchni?

Ekspres wolnostojący

Ekspresy wolnostojące można ustawić w dowolnym miejscu w kuchni. Mamy możliwość przenoszenia ich w różne miejsca, a ze względu na niewielką wagę można je dopasować do większości aranżacji. Nie wymagają montażu w zabudowę, co dla niektórych jest lepszym wyjściem, zwłaszcza jeżeli nie planuje remontu kuchni. Zazwyczaj ekspresy są dostosowane do panujących trendów, cechują się nowoczesnym designem o nieprzeciętnych kolorach bieli, srebra, czy czerni.

Ekspresy wolnostojące wkomponowują się w każdą kuchnię. Nie musimy także specjalnie wymieniać mebli. Jedynie niektóre modele urządzenia wymagają dużego miejsca na blacie, szczególnie gdy mamy małą kuchnię. W tym przypadku niekiedy musimy szukać ekspresu, który nie ma dużych rozmiarów, jak na przykład klasyczny ekspres przelewowy lub kawiarka.

Ekspres pod zabudowę

Ekspresy do zabudowy to urządzenia, które świetnie pasują do wnętrz nowoczesnych. Wszystko też zależy bezpośrednio od wyglądu samego ekspresu. Przede wszystkim zabudowany ekspres będzie pasował do wystroju naszej kuchni. Nie zajmie zbyt dużej ilości miejsca, ponieważ jest wbudowany w zabudowę mebli. Nie będzie rzucał się w oczy i nie zdominuje pomieszczenia.

Ekspresy do zabudowy muszą odpowiednio pasować do wymiarów mebli. Wiele osób wybiera to rozwiązanie na etapie projektowania lub remontowania nowej kuchni. Gdy wymieniamy tylko i wyłącznie meble – nadal powinniśmy zwrócić uwagę na ich wymiar względem ekspresu.

Podsumowanie

W obu wariantach mamy możliwość dostosowania parametrów do swoich potrzeb, np. wybór ilości i grubości ziaren, wody, rodzaju kawy, czy ilości mleka. W profesjonalnych ekspresach mamy do wyboru podgrzewanie filiżanek, przygotowanie dwóch napojów jednocześnie, system spieniania mleka, funkcje automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Warto kupując urządzenie zaopatrzyć się również w części zamienne do ekspresów do kawy. Zdecydowanie oba urządzenia są warte uwagi, ale to które będzie dla nas idealne, zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeżeli poszukujesz idealnego rozwiązania do swojej kuchni, polecamy ekspresy do kawy Świat Ekspresów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.