Najlepsze ekspresy do kawy – jak je poznać?

Często szukamy ekspresu, który byłby dla nas idealnym rozwiązaniem na codzienną poranną kawę czy spotkanie z gronem bliskich osób. Jednak trudno ocenić samemu, który z ekspresów będzie faktycznie najlepszy jakościowo i jednocześnie sprawdzi się pod kątem naszych oczekiwań. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Cię pytania, dzięki którym łatwiej będziesz mógł odszukać swój wymarzony domowy ekspres do kawy.

Ekspres ciśnieniowy – wygoda i praktyczne rozwiązania w jednym

Zdecydowaniem numerem jeden możemy ogłosić ekspresy ciśnieniowe, które sprawdzają się najlepiej w domowych warunkach. Mowa o ekspresie kolbowym dla bardziej wtajemniczonych i ekspresie automatycznym, który kierowany jest głównie do osób zabieganych, aktywnych i bardzo gościnnych. Już tłumaczymy o co chodzi.

Kolbowe ekspresy ciśnieniowe są proste w obsłudze, jednak konieczne jest tutaj opanowanie pewnego rytuału. Wyjęcie kolby, oczyszczenie i osuszenie, a następnie nałożenie odpowiedniej ilości kawy i przyciśnięcie jej za pomocą specjalnej praski. Przygotowanie pojedynczej kawy czarnej lub białej, o ile posiadasz też spieniasz do mleka, nie powinna zająć więcej niż kilka minut. Natomiast zaparzenie kawy dla kilku gości może trwać nieco dłużej, dlatego musisz zastanowić się jak często i ile kaw dziennie potrafisz wypić? Czy często przychodzą do Ciebie goście na popołudniową kawkę?

Natomiast ekspres automatyczny sprzyja każdym okolicznościom – można przygotować jedną ulubioną kawę dla siebie albo kilka kaw na raz dla swoich przyjaciół. Wystarczy tutaj tylko wcelować w jeden przycisk i wszystko dzieje się automatycznie. Nie trzeba niczego pilnować, a przy okazji możesz sam regulować ciśnienie, ilość kawy czy stopień zmielenia ziaren, co ostatecznie wpływa na smak i jakość kawy.

Ekspres do kawy z młynkiem – czy jest potrzebny?

Oczywiście, że tak. To kolejne udogodnienie, którym możesz zaoszczędzić sobie więcej czasu i za jednym zamachem przygotować kawę. Można pokusić się o tańszy ekspres bez wbudowanego młynka, ale wówczas będziesz musiał korzystać z osobnego urządzenia do mielenia ziaren. Ktoś skrupulatny mógłby stwierdzić, że wystarczy gotowa już zmielona kawa, ale gwarantujemy, że smakuje ona zupełnie inaczej niż świeżo zmielona kawa.

W kwestii młynków zdecydowanie polecamy żarnowe i wykonane ze stali, ponieważ są najtrwalsze i ostatecznie nie zmieniają smaku ani aromatu kawy, ponieważ nie tną ziaren, a jedynie mielą je w odpowiednim tempie.

Ekspres do kawy i konserwacja

To równie ważne kryterium wyboru najlepszych ekspresów do kawy, ponieważ czyszczenie potrafi zajmować naprawdę sporą część czasu. Właśnie dlatego jeśli jesteś w ciągłym biegu albo zwyczajnie nie chcesz spędzać swojego wolnego czasu na konserwacji urządzenia domowego, lepiej wybierz ekspres automatyczny. Ten poinformuje Cię o konieczności przeprowadzenia gruntowanego czyszczenia, a Ty za pomocą jednego guzika będziesz mógł zająć się całą sprawą i szybko o niej zapomnieć.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.