Ekspres do kawy – czy opłaca się mieć go w biurze?

Ekspres do kawy – czy opłaca się mieć go w biurze?

Niezwykłe urządzenia, jakimi są ekspresy do kawy, to obecnie obowiązkowe wyposażenie każdego biura. Kuchnia lub inne pomieszczenie, w którym znajduje się ekspres, staje się miejscem spotkań, relaksu i pogawędek. Dzięki temu wzrastają morale pracowników, ich dobre samopoczucie oraz wydajność. Z drugiej strony medalu są jednak koszty związane z zakupem ekspresu, wydatkami na kawę i konserwację urządzenia. Czy w takim razie opłaca się umieszczać ekspres w biurze, czy może jednak lepiej z niego zrezygnować?

Ekspres do kawy – jakie są koszty?

Obecnie ekspresy do kawy są tak popularne, że koszt ich zakupu nie jest tak duży, jak to bywało jeszcze kilka lat temu. Decydując się na zakup urządzenia, warto wybrać sprawdzony sklep z ekspresami do kawy. Dzięki temu będziesz miał/a pewność, że ekspres posłuży Ci dłuższy czas. Poza tym profesjonalna firma posiada z pewnością sprawny i szybki serwis, który będzie niezastąpiony, jeśli ekspres będzie wymagał konserwacji lub naprawy. A skoro o tym mowa, to koszty w tym zakresie są bardzo różne. Ekspresy, tak jak inne urządzenia elektroniczne, czasami zawodzą. Na szczęście nie zawsze dzieje się to niezależnie od nas. Aby wydłużyć żywotność urządzenia i zaoszczędzić sobie zachodu, należy pamiętać o jego regularnej konserwacji. W każdym ekspresie znajdują się elementy, które od czasu do czasu potrzebują wymiany lub przeczyszczenia. Serwis w okresie gwarancyjnym jest darmowy, natomiast po zakończeniu okresu ochronnego, warto korzystać z usług firm, które specjalizują się w naprawie ekspresów.

Czasami można uniknąć kosztów naprawy lub czyszczenia ekspresów, ponieważ urządzenia same powiadamiają użytkownika o konieczności wyczyszczenia niektórych elementów. Tutaj także niezwykle pomocna może okazać się instrukcja oraz Internet, który jest kopalnią wiedzy w tym zakresie.

Kolejnym wydatkiem są oczywiście ziarna kawy. Ich cena wzrasta wraz z jakością. Warto postawić na lepszą kawę, ponieważ jej zły smak może mieć odwrotny skutek – zamiast umilić dzień pracownikom, będą mieli oni powód do narzekania na szefa. Oprócz kawy pamiętaj o kosztach związanych ze zużyciem wody oraz zakupem dodatków – mleka czy cukru.

Ekspres do kawy – jak wpływa na pracowników w biurze?

Mimo kosztów, które należy ponieść, aby zakupić i „utrzymywać” ekspres do kawy w przestrzeni biurowej, posiadanie go w Twojej firmie, na pewno Ci się opłaci. Wiele badań naukowych pokazuje, że większość pracowników biurowych pije co najmniej jedną kawę dziennie, a zwykle są to dwie lub trzy porcje. Nic więc dziwnego, że pracownicy oczekują obecności ekspresu w firmowej kuchni, ponieważ jest to już standardem i często dostęp do darmowej kawy traktuje się jako benefit pracowniczy.

Kawa wpływa pozytywnie przede wszystkim na samopoczucie – daje czas na chwilę relaksu i redukuje zmęczenie. Dzięki ekspresowi poprawia się atmosfera oraz nastrój poszczególnych pracowników.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.