Dlaczego warto mieć ekspres do kawy w biurze?

Dzień w pracy najlepiej rozpocząć od filiżanki pysznej kawy. Zadbaj więc o swoich pracowników i pomyśl o ekspresie do kawy – na pewno będą zadowoleni oraz będzie im się lepiej pracować. Przeczytaj, dlaczego warto zainwestować w ekspres!

Dlaczego kawa jest dobra?

Kawa dodaje nam energii, a także pobudza, zwłaszcza gdy nie dostarczyliśmy naszemu organizmowi wystarczającej dawki snu. Filiżanka kawy pozwoli nam zwalczyć uczucie senności i zmęczenia, zredukuje także uczucie stresu. Kawa pozytywnie wpłynie na naszą koncentrację, dzięki czemu pracownikom łatwiej będzie skupić się na pracy.

Czy kawa jest dobra dla zdrowia?

Picie kawy obniża ryzyko chorób Alzheimera i Parkinsona, a także zwalcza wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie się naszego organizmu, ogranicza również występowanie chorób nowotworowych, a nawet zmniejsza bóle migrenowe. Na odpowiednią ilość wypitej kawy powinny uważać szczególnie kobiety w ciąży i karmiące, najlepiej skonsultować się wtedy z lekarzem.

Czy to prawda, że kawa szkodzi?

Pamiętaj, że picie dużej ilości kawy ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i jak wszystko musi być dawkowane w odpowiednich ilościach. Jaka jest więc odpowiednia ilość wypitej kawy? Bezpieczna dawka kofeiny dla naszego organizmu to 400 mg, czyli mniej więcej około 4 filiżanki kawy. Jednak ilość kofeiny w kawie może się różnić w zależności od tego, jaką kawę wybieramy, czy wolimy słabsze, czy mocniejsze, czy wybierzemy kawę rozpuszczalną, czarną, czy espresso, którego 30 ml zawiera około 60 mg kofeiny.

Negatywne skutki przekroczenia zalecanej dawki kofeiny

Jeżeli pijemy za dużo kawy, możemy odczuwać nadpobudliwość, zaburzenie snu, arytmię, czy bóle głowy. Możemy również mieć problemy żołądkowo-jelitowe. Warto zastanowić się, czy nie przekraczamy odpowiedniej ilości kofeiny.

Kawa pomaga w pracy!

Picie kawy wspomaga procesy pamięciowe, a podejmowanie decyzji wydaje się prostsze. Kawa z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie pracowników i sprawia, że ich praca jest efektywniejsza. Wspólne chwile przy kawie, to dobry moment także, aby twoi pracownicy się zintegrowali.

Myślisz o zakupie, czy wypożyczeniu ekspresu do kawy?

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy, tylko nie wiesz, jaki wybrać, a także który sprawdzi się w twoim biurze? Nie kupuj – sprawdź najpierw wynajem ekspresów marki Saeco, a za niewielką opłatą, będziesz mieć dostęp do wysokiej jakości kawy. Zasady wynajmu są proste, a ty nie musisz wydawać pieniędzy na zakup ekspresu, wypożyczysz tutaj w zaledwie kilka minut.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.