Dlaczego warto mieć ekspres do kawy?

W dzisiejszych czasach większość ludzi nie wyobraża sobie poranka ale i spotkania z przyjaciółmi bez pysznej aromatycznej kawy. Wybór kaw jest ogromny i każdy znajdzie swoją ulubioną. Ważny jest jednak sposób parzenia tego pysznego aromatu. Niepowtarzalny smak kawy otrzymamy dzięki użyciu ekspresu do kawy. Wybór w sklepach tych fantastycznych urządzeń jest ogromny. Kto raz napije się kawy z ekspresu będzie chciał mieć go u siebie.

Dlaczego warto mieć ekspres do kawy?

Dla początkujących smakoszy wskazane są ekspresy z rozbudowaną gamą opcji. Będzie w nim możliwość  parzenia kawy na różne sposoby. Ekspresy te posiadają opcję spieniania mleka, parzenia kawy na różne sposoby ( cappuchino, latte, americano). Ekspres do kawy ułatwi nam codzienny proces parzenia kawy, dzięki niemy wydobędziemy smaki i aromaty zawarte w kawie. Picie kawy stanie się przyjemnością. Ekspres do kawy to urządzenie, bez którego nie wyobraża sobie życia wielu ludzi. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem to godne polecenia są dostępne na rynku bardzo popularne ekspresy ciśnieniowe automatyczne. Dzięki zastosowanym funkcjom i programom mogą w szybki sposób ułatwić proces parzenia aromatycznej, pysznej kawy. Ekspresy te doskonale sprawdzą się również w biurze. Rozbudowane modele tych ekspresów posiadają wiele przydatnych elementów np.

 • pojemnik na mleko
 • wbudowany młynek do kawy

W sklepach dostępne są również ekspresy: kolbowe, kapsułowe i przelewowe. Jeżeli jednak dysponujemy budżetem w okolicach 3000 złotych, najlepiej wybrać ekspres ciśnieniowy. Przy wyborze dobrego ekspresu do kawy należy zwrócić uwagę na różnorodne funkcje, które sprawią że z łatwością przygotujemy pyszną kawę. Są to:

 • nagrzewanie
 • ciśnienie
 • spieniacz do mleka
 • automatyczne ciśnienie

Jeśli zdecydujesz się na zakup ekspresu, to ekspres kolbowy kupisz tutaj. Gdy zostajemy posiadaczami wymarzonego ekspresu do kawy  nadchodzi ten czas gdy musimy przygotować ją pierwszy raz samodzielnie. Oto kilka wskazówek „ Jak przygotować pyszną kawę”

Przygotowanie kawy w ekspresie nie jest trudne. Większość urządzeń ma podobny mechanizm działania:

 • uzupełniamy zbiornik na wodę
 • wsypujemy kawę
 • wybieramy odpowiedni program

Nowoczesne, dostępne w sklepach ekspresy maja czytelny i bardzo łatwy panel sterowania.

Aby zrobić dobrą kawę należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

 • codziennie wymieniać wodę na świeżą – dzięki temu kawa będzie miała o wiele lepszy zapach i smak
 • należy wybierać ziarna dobrej jakości od sprawdzonych producentów

 

 

Pamiętajmy, że sposób parzenia kawy to jeszcze nie wszystko. Ziarna to podstawa dobrej kawy. Kawa w ekspresach nie powinna  być aromatyzowana  ani zbyt mocno palona.

Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...
Krótka historia kawy
Obecnie kawa jest jednym z najważniejszych produktów handlowych na świecie i rocznie spożywa się jej ponad...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.