Jak dbać o ekspres do kawy?

Kupno własnego ekspresu wiąże się ze sporym wydatkiem, jednak jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu można cały czas mieć dostęp do ulubionego napoju i nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup kawy w kawiarni.

Dlaczego warto kupić własny ekspres do kawy?

Mając własny ekspres zawsze możesz rozpocząć swój dzień z filiżanką pysznej kawy. Z pewnością kawa z ekspresu posmakuje także twoim znajomym i rodzinie – poczęstujesz ich, gdy przyjdą do Ciebie w odwiedziny. Kawa poprawia nam samopoczucie, zmniejsza poczucie przemęczenia, łatwiej jest nam się skoncentrować, poprawia się nasza sprawność intelektualna. Jeżeli uwielbiasz kawę, zakup ekspresu będzie dla ciebie niesamowitym doświadczeniem, dzięki któremu odkryjesz smak kawy, która jest dopasowana idealnie do ciebie.

Jakie są rodzaje ekspresów?

Wyróżniamy ekspresy: przelewowy, automatyczny, kolbowy i kapsułkowy. Bez względu na to, jaką markę i model się wybierze, zawsze trzeba odpowiednio czyścić i konserwować takie urządzenie. Dlatego, zanim uruchomisz ekspres – zapoznaj się z instrukcją!

Jak dbać o ekspres?

Przede wszystkim zadbany ekspres dłużej ci posłuży, w związku z czym dbaj o odpowiednią ilość kawy i wody w nim. Nie powinniśmy stawiać ekspresu w pobliżu kuchenki, czy okapu. Po wykorzystaniu urządzenia wyłączaj go.

Jak dbać o czystość ekspresu?

Pamiętaj o jego dokładnym czyszczeniu, które może odbywać się raz w tygodniu. Po każdym użyciu najlepiej umyć brudne elementy, przetrzeć zewnętrzną stronę, wylać wodę z tacki, opróżnić pojemnik na fusy, wyczyścić dozownik kawy oraz spieniacz mleka.

Filtrowanie wody

Pamiętaj o filtrowaniu wody – czynność ta jest bardzo ważna, ponieważ woda z kranu sprzyja powstawaniu kamienia.

Jak odkamieniać ekspres?

Bardzo ważne jest, aby regularnie odkamieniać nasz ekspres, w celu zachowania jego prawidłowego funkcjonowania. Proces ten będzie miał wpływ na prawidłowy smak kawy, a nawet zużycie energii i wody. Zobacz, jak przebiega odkamienienie ekspresu delonghi. Gdy chcesz odkamienić swój ekspres najlepszą możliwością będzie wybór środków dostosowanych do danej marki i modelu.

Konserwacja ekspresu – kiedy?

Ważne, aby nie zaniedbywać konserwacji, ponieważ ignorowana może prowadzić do szybszego zużycia ekspresu.

Dbaj o ekspres, a unikniesz jego uszkodzenia!

Pamiętaj, aby obserwować pracę ekspresu, czy nic nie zaniepokoiło cię w jego pracy, czy wszystkie elementy działają prawidłowo. Lepiej od razu oddać go do naprawy, a nie czekać aż awaria stanie się poważniejsza.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.