Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Uwielbiasz kawę i zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy? Dowiedz się, jakie są ich rodzaje. Przeczytaj, czym każdy z nich się charakteryzuje.

Zalety ekspresów do kawy

Jeżeli rozważasz zakup ekspresu do kawy, zdecydowanie warto go mieć! Będziesz w stanie przygotować kawę, jak z kawiarni nie wychodząc z domu. Ekspres do kawy pozwoli ci na przygotowanie wielu rodzajów kaw. Najważniejsze, aby wybrać takie funkcje, które będą odpowiednie dla potrzeb poszczególnych użytkowników. Jedną z ciekawych propozycji są ekspresy delonghi, które pozwalają na dostosowanie ustawień do swoich preferencji smakowych.

Jakie są rodzaje ekspresów?

Z pewnością przed zakupem zastanów się, jaki rodzaj ekspresu do kawy chcesz kupić. Do wyboru będziesz mieć ekspresy: ciśnieniowe automatyczne, kolbowe, przelewowe oraz na kapsułki. Każdy z nich ma swoje zalety, dlatego warto zastanowić się, który expres do kawy sprawdzi się w twoim domu. Jeżeli wybierzesz swój wymarzony ekspres, nie zapomnij zapoznać się z instrukcją obsługi.

Ekspres ciśnieniowo automatyczny

Ekspres ciśnieniowo automatyczny ma wbudowany młynek, opcję spieniania mleka, a także system czyszczenia, jak i odkamieniania. Ekspres ten ma funkcję, dzięki której możesz wybrać intensywność napoju, posiada także wyświetlacz. Ma on wiele zalet, ale jego cena jest nieco wyższa, niż innych ekspresów.

Ekspres kolbowy

Ekspres kolbowy wyposażony jest w kolbę, w której należy umieścić zmieloną kawę. Następnie woda pod ciśnieniem przelewa znajdujące się w kolbie sitko. Po chwili mamy w filiżance pyszną kawę.

Ekspres przelewowy

Ekspres przelewowy przygotowuje kawę poprzez metodę przelewu. Do zbiornika należy nalać wodę, która przepływa ze zbiornika i jest gotowana. Płynie ona na papierowy filtr, w którym znajduje się kawa i tu następuje je parzenie.

Ekspres na kapsułki

Ekspres na kapsułki jest bardzo prosty w obsłudze, do jego działania wystarczy nalać wodę, umieścić w odpowiednim miejscu kapsułkę i go włączyć. Ekspres na kapsułki może zachęcać niską ceną, ale należy również sprawdzić, ile kosztują kapsułki, które mogą nie być tanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Przy wyborze ekspresu do kawy, w zależności od rodzaju, jaki wybierzesz, zwróć uwagę również na jego: moc, ciśnienie, szybkość, pojemność. Sprawdź, czy ma wbudowany młynek, jaki ma system spieniania mleka, a także jakie ma dodatkowe funkcje. Nie bez znaczenia również pozostaje jego wygląd. Ważne, aby pasował on do twojej kuchni, czy miejsca, w którym będzie się znajdować.

Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...
Krótka historia kawy
Obecnie kawa jest jednym z najważniejszych produktów handlowych na świecie i rocznie spożywa się jej ponad...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.