Jakie są najczęstsze awarie ekspresów do kawy?

Twój ekspres nie działa prawidłowo? Przeczytaj, jakie są najczęstsze awarie ekspresów do kawy. Dowiedz się również, jak zapobiegać awariom oraz jak należy dbać o ekspres.

Jakie są najczęstsze awarie ekspresów do kawy?

Ekspres do kawy, aby działał prawidłowo, musi być regularnie czyszczony, jest to bardzo ważne. Nie należy odkładać na później tej czynności. Zadbany ekspres posłuży z pewnością dłużej. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego w jego działaniu, nie ignoruj tego. Może to być m.in.: inny smak kawy o specyficznym posmaku, kawa parząca się powoli, czy kawa mająca nieodpowiednią temperaturę. Inne awarie to: pojawiająca się pod ekspresem woda, mleko nie zostało odpowiednio spienione, zatkany został element zaparzający.

Co zrobić, jeżeli twój ekspres nie działa prawidłowo?

Jeżeli twój ekspres nie działa prawidłowo, lepiej nie próbować go samodzielnie naprawiać. Jest to istotne dlatego, że przez samodzielną naprawę, możesz stracić gwarancję na ekspres, jak i pogorszyć jego stan. Dlatego najlepiej nie ryzykować i skontaktować się z miejscem, w którym się je naprawia. Jednym z nich jest serwis ekspresów do kawy Bosch.

Jak zapobiegać awariom?

Przede wszystkim musisz poznać swój ekspres. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Przeczytać, w jaki sposób należy go czyścić, jak o niego dbać. Ekspresy są różne, można je podzielić na ekspresy przelewowe oraz ekspresy ciśnieniowe, które z kolei dzielą się na: kolbowe, kapsułkowe, automatyczne. Każdy z nich wymaga nieco odmiennego czyszczenia.

Ekspres przelewowy – czym się charakteryzuje?

Ekspres przelewowy służy do parzenia kawy najczęściej tej już zmielonej, którą umieszcza się w filtrze. Następnie gorąca woda przepływa przez filtr, gdzie jest parzona kawa, która wpływa do dzbanka. Należy po każdym użyciu oczyścić filtr lub go wymienić w zależności czy jest on wymienny, czy stały. Pojemnik na wodę i dzbanek myj regularnie, po każdym użyciu warto przetrzeć również obudowę.

Ekspres ciśnieniowy – co warto o nim wiedzieć?

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie, które przyrządza kawę pod ciśnieniem. Kawę umieszcza się w kolbie. Wodę ekspres pobiera ze zbiornika, następnie ją podgrzewa. Później woda trafia do kolby, w której jest zmielona kawa, gdzie następuje jej parzenie, gotowa kawa trafia do filiżanki. Niektóre ekspresy mają także spieniacze mleka. Ekspres ciśnieniowy najlepiej czyścić po każdym użyciu. Warto wspomnieć, że ekspresy automatyczne to również ekspresy ciśnieniowe, które mają więcej funkcji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.