Dla prawdziwych smakoszy kawy

Dla wielu nie ma piękniejszego zapachu niż domowa kawa o poranku, która nagle pobudza Cię do życia i uaktywnia wszystkie możliwe zmysły. Co więcej, to już także codzienny rytuał, kiedy najczęściej mamy czas dla siebie, spędzamy go z bliskimi i rozmawiamy, a przecież nie ma nic lepszego niż wspólny czas razem. Kawa znaczy już więcej niż zwykły napój czy ziarna kawowca – można ja przyrównać do stylu życia, który możesz wzbogacić właśnie nowych ekspresem do kawy w swoim domu.

Ekspres przelewowy

Jedna z bardziej tradycyjnych maszyn, które niegdyś stosowane były na potęgę, a obecnie zaczynają powoli powracać do kuchni, lecz już w bardziej nowoczesnej formie. Jednak jego działanie wcale się nie zmieniło i nadal pozostało równie banalne, co proste w obsłudze. Ekspres przelewowy składa się generalnie z pojemnika na wodę i kawę osobno, sitka i dzbanka na gotowy napój. W rezultacie wystarczy nasypać gotowej lub zmielonej kawy do sitka, w których znajduje się specjalny papierowy filtr, a następnie przepuszczana jest gorąca woda – to tyle. Czasami można spotkać się z bardziej nowoczesnymi modelami, które posiadają dodatkowe funkcje, aczkolwiek ten rodzaj ekspresu nie daje już takich możliwości jak pozostałe.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy

Następnym typem ekspresy domowe z Świat Ekspresów jest właśnie ciśnieniowych kolbowy, który jak sama nazwa wskazuje jest obsługiwany za pomocą kolby, do której sita wsypuje się najlepiej świeżo zmieloną kawę. Następnie jest ona sprasowana i przelewamy przez nią gorącą wodę. Ten ekspres służy przede wszystkim do parzenia espresso, a ewentualnie nowsze modele są wyposażone w spieniacze mleka, dzięki czemu zwiększają się możliwości parzenia innych rodzajów kaw. Ekspres kolbowy sam w sobie nie jest zbyt skomplikowany, aczkolwiek porównując go z innymi może sprawiać problemy osobom niedoświadczonym, które będą próbowały zaparzać w nim także inne rodzaje kaw.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Również jest uzależniony od większej ilości barów ciśnienia, które powinny wynosić od 12 do 15 barów, by możliwości parzenia różnych kaw było jak najwięcej. Jednak mimo swojej wyższej ceny niż pozostałe jest nadal najczęściej wybierany, ze względu na wysoki standard przygotowania kawy i wygodę dla użytkownika. Wystarczy w tym przypadku nacisnąć guzik i już sami możecie decydować jaką kawę chcecie, z jaką ilością mleka czy też mocy kawy albo o wielu innych dodatkowych funkcjach. Nawet niektóre z nich posiadają już opcję automatycznego czyszczenia, więc nie trzeba już wówczas martwić się o nic.

Ekspres na kapsułki

Ostatnim typem domowego ekspresu do kawy są te przeznaczone na gotowe kapsułki, które najczęściej są już ściśle określone przez producenta, a co za tym idzie nie możesz zdecydować się już na inna firmę kapsułek, ponieważ nie będą one pasować do ekspresu. Poza tym jest on równie prosty w obsłudze co ekspres automatyczny, ponieważ wystarczy umieścić kapsułkę z wybranym rodzajem napoju w odpowiednim miejscu, a następnie wciskamy jeden guzik – ot cała filozofia!

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.