Dlaczego ekspres przygotowuje słabą kawę?

Korzystając z ekspresu automatycznego, przygotowujemy się na kubek napoju pełnego aromatu i smaku. Niestety wraz z upływem czasu nasz ekspres do kawy może przestać serwować nam tak smakowitą kawę. Jaka jest tego przyczyna? Jak sprawić, aby smak kawy znów był intensywny jak na początku?

Odkamienianie ekspresu

Większość ekspresów automatycznych posiada wbudowane programy, które pozwalają przeprowadzić automatyczny proces odkamieniania urządzenia zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Jest to niezwykle istotne, aby trzymać się go i nie ignorować komunikatów o koniecznym czyszczeniu urządzenia, gdyż może to działać destrukcyjnie na poszczególne części ekspresu.

Zalegający na częściach kamień może być również odpowiedzialny za słaby smak naszego napoju. Jeżeli chcemy wykluczyć najbardziej popularny problem, powinniśmy rozpocząć od dokładnego wyczyszczenia naszego urządzenia.

Brak konserwacji zaparzacza

Słaby smak i aromat kawy może być wynikiem nieodpowiedniej higieny zaparzacza. Wszak to właśnie ta część ekspresu odpowiada za odpowiednie przygotowanie zmielonych ziaren kawy, aby wydobyć z nich smak i aromat. Jednostka zaparzająca powinna być regularnie kontrolowana, a wszelkiego rodzaju uszczelki smarowane lub wymieniane, aby zapewnić odpowiednie ciśnienie odpowiedzialne za właściwy smak i aromat kawy.

Jakie mogą być inne powody tego, że nasza kawa ma słaby smak?

Do najpopularniejszych zaniedbań, jakich dopuszczamy się, w związku z konserwacją i dbaniem o ekspres do kawy należą:

  • Wadliwa pompa wody w ekspresie
  • Stary filtr wody
  • Zużyte żarna w młynku
  • Niska temperatura w bojlerze

Niestety często na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie sprawdzić, jakie nieprawidłowości występują w naszym ekspresie. Jeżeli mimo zadbania o wszystkie powyższe kwestie, smak naszej kawy wciąż nie jest zadowalający, warto oddać nasze urządzenie specjalistom, którzy przeprowadzą jego dokładne oględziny. Sprawdzony serwis ekspresów do kawy w Łodzi to gwarancja sukcesu i błyskawicznej naprawy naszego urządzenia, dzięki czemu znów będziemy mogli rozkoszować się najlepszym smakiem kawy w swoim domu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.