Dobry i tani ekspres do kawy – jak znaleźć odpowiednie urządzenie?

Dobry ekspres do kawy cechuje się przede wszystkim funkcjonalnością oraz wieloma przydatnymi parametrami. Dodatkowo jego cena nie powinna być zbyt wysoka, a ona nie mówi nam o jakości urządzenia. W wielu sklepach znajdziemy wysokiej jakości urządzenia w okazyjnych cenach, posiadające profesjonalne funkcje, ułatwiające korzystanie z ekspresu.

Ekspres idealny – automatyczny, kolbowy, a może na kapsułki?

Ekspresy automatyczne są nieco droższe niż pozostałe urządzenia ze względu na większą liczbę funkcji i parametrów. Przydadzą się na co dzień każdemu – w domu oraz w biurze, czy w pracy. Przygotowanie kawy za ich pomocą jest szybkie i odbywa się z wykorzystaniem kilku przycisków lub panelu dotykowego. Przyrządzisz każdy rodzaj kawy, a w dodatku posiadają zazwyczaj wbudowany młynek, system spieniania mleka oraz funkcję samooczyszczania.

Kolbowe ekspresy do kawy  marki delonghi to wersja dużo tańsza, jednak uboższa w niektóre elementy i parametry. Nie w każdym kolbowym ekspresie znajdziemy wbudowany młynek, czy dyszę spieniającą. W większości przypadkach jesteśmy zmuszeni dokupić brakujące elementy, gdy zależy nam na mlecznych kawach. Jednak obecnie wielu producentów w swoich nowszych modela stara się umieszczać tego typu udogodnienia oraz akcesoria. Kolbowe ekspresy wyróżniają się przede wszystkim wyrazistym smakiem oraz aromatem, co wynagradza nam dłuższy czas przygotowania kawowego specjału.

Z kolei kapsułkowe ekspresy do kawy są najtańszą opcją wśród wymienionych urządzeń ciśnieniowych. Przede wszystkim, aby przygotować kawę z ich pomocą, należy umieścić w odpowiednim miejscu kapsułkę dedykowaną od producenta ekspresu. Sam ekspres to wydatek kilkaset złotych, a więc nie jest to zbyt duża suma. Warto pamiętać, że kapsułki musimy wybierać odpowiednio do naszego urządzenia.

Gdzie kupić ekspres do kawy?

Wiele osób zastanawia się, gdzie nabyć odpowiednie urządzenie. Wiele modeli od różnych producentów z wieloma funkcjami i parametrami znajdziemy przez Internet. Cena różni się także w zależności od danego sklepu. Stacjonarnie dostaniemy z pewnością wyższe ceny. Dlatego zakupy online pozwalają nam dużo zaoszczędzić. W dodatku znajdziemy urządzenie zautomatyzowane, gdzie przygotowanie kawy możemy obsługiwać już z panelu smartfona lub poprzez ekran dotykowy. Dlatego warto zdecydować się na ekspresy do kawy w sklepie internetowym, gdzie znajdziemy produkty w niższych cenach. Dodatkowo możemy liczyć na różne gratisy, np. dodatkowy okres gwarancyjny, opakowania kawy, darmowa dostawa, czy zestaw akcesoriów dołączonych do ekspresów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.