Ekspres automatyczny i jego magiczne triki

Pewnie zastanawiasz się jeszcze, czym w sumie mógłby zaskoczyć się ekspres do kawy. Zatem poniżej mamy dla Ciebie kilka niespodzianek, które można spotkać w najnowszych wersjach ekspresów automatycznych. Co prawda, ich cena diametralnie wzrosła, ale z pewnością są warte niektórych trików i funkcjonalności jakie w sobie skrywają. Jeśli nie wiesz jeszcze o nich zbyt wiele, przeczytaj o nich i przekonaj się jak bardzo potrafią ułatwić parzenie codziennej kawy.

 Niewidzialne mielenie ziaren

Oczywiście chodzi nam o wbudowany wewnątrz ekspresu młynek do mielenia ziaren kawy, dzięki czemu nie musisz tego robić samodzielnie i odrębnym urządzeniem. Wszystko dzieje się błyskawicznie, w jednym miejscu i bez żadnych problemów. Wystarczy, że uzupełnisz co pewien czas pojemnik z ziarnami Twojej ulubionej kawy, a resztę zrobić już za Ciebie ekspres automatyczny.

Przed zakupem owej maszyny musisz wiedzieć jeszcze, że istnieją różne rodzaje młynków do kawy, a mianowicie młynek udarowy, którego zadaniem jest dosłownie siekanie ziaren oraz młynek żarnowy, który stopniowo je mieli i przygotowuje dowolną grubość ziaren, co także ma spore znaczenie odnośnie mocy i intensywności smaku kawy. Zdecydowanie bardziej polecamy ten drugi wariant, ponieważ młynki udarowe potrafią przez swoją metodę delikatnie zmieniać smak kawy.

Również młynki można podzielić, ze względu na materiał wykonania, a więc: ceramiczne i metalowe, wśród których o wiele lepiej zaopatrzyć się od razu w młynek ceramiczny w związku z jego odpornością na uszkodzenia, a tym samym dłuższą trwałość.

Wszystkie kawy na biało

Większość, jak nie wszystkie ekspresy automatyczne posiadają także wbudowany system spieniania mleka, dzięki czemu stworzenie idealnego latte albo cappuccino nie będzie od teraz stanowić żadnej trudności. Sam decydujesz, kiedy masz ochotę na lżejszą i bardziej aksamitną kawę z mlekiem, a dodatkowo możesz zmieniać ilość dolewanego mleka. Co więcej, możesz spodziewać się oczywiście gorącego mleka, gdyż urządzenie jest wyposażone w specjalne podgrzewacze, a w rezultacie Twoja kawa nie ostygnie zbyt szybko i pozwoli Ci delektować się jej smakiem.

Wyczyszczone w mig

Kolejną funkcją jest automatyczne czyszczenie ekspresu, dzięki czemu Ty nie musisz absolutnie martwić się o regularne sprawdzanie, pamiętanie czy samo czyszczenie maszyny. Jest to bardzo czasochłonne i wymaga dużej precyzyjności, aby urządzenie mogło nadal działać poprawnie. Właśnie dlatego jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, musisz koniecznie wyposażyć swoje mieszkanie w ekspres automatycznie czyszczący, który jednocześnie będzie Cię alarmował o konieczności konserwowania i serwisowania, a także podpowie, w którym momencie będziesz musiał nacisnąć guzik odpowiedzialny za odkamienianie ekspresu. Można zatem śmiało stwierdzić, że to cudowny wynalazek!

Ekspres czytający w myślach

A co by było, gdyby Twój ekspres potrafił przygotować dla Ciebie specjalny napój, który będzie idealnie podgrzany, posiadał równo wymierzoną ilość i moc kawy, perfekcyjną dawkę mleka i pianki? Brzmi to bardzo kusząco i obiecująco, a co najważniejsze, jest to całkowicie możliwe do osiągnięcia. Wystarczy zakupić ekspres automatyczny z opcją programowania swojej ulubionej kawy według konkretnych parametrów.

Po skonfigurowaniu komputera w ekspresie możesz spodziewać się spełnienia swoich oczekiwań w 100%, podobnie jak pozostali użytkownicy, którzy również będą mieli możliwość stworzenia i zapisania swojego przepisu na pyszną kawę w ekspresie automatycznym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.