Ekspres do kawy – automatyczny czy na kapsułki?

Zakup ekspresu do kawy niektórym w dalszym ciągu sprawia dużo problemów. Wiele modeli na rynku różni się od siebie pod względem ceny, funkcji, jak i rodzaju. Które urządzenie okaże się lepsze, gdy zależy nam, aby sprawdził się do użytku domowego?

Kapsułkowy ekspres do kawy

Wybierany chętnie ekspres przez wiele osób to urządzenie na kapsułki. Zachęca przede wszystkim swoją ceną. Sam koszt sprzętu waha się w granicach kilkuset złoty. Do samej ceny ekspresu musimy również liczyć się z ceną kapsułek, które już wcale tanie nie są. Gdy decydujemy się na zakup ekspresu od danego producenta, to następnie kapsułki do niego również muszą być specjalnie dedykowane do marki. Jednak dla osób, które nie piją dużej ilości kawy albo przygotowują jej tylko kilka rodzajów, to właśnie urządzenie na kapsułki może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Jedyne, co należy zrobić to umieścić kapsułkę w odpowiednim miejscu, napełnić zbiornik z wodą, a następnie uruchomić ekspres.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Ciśnieniowy ekspres automatyczny to popularny rodzaj urządzenia, które przyrządza kawę szybko i łatwo. Zakup takiego ekspresu to zdecydowanie większy koszt niż model na kapsułki, ale w tym przypadku mamy pewność, że posłuży nam długie lata. Przeznaczony dla miłośników kawowych napojów, przygotowujących nawet kilka filiżanek w ciągu dnia. Dlatego często tego typu sprzęt wybiera się nie tylko do użytku domowego, ale również do biura, czy firmy. Warto zdecydować się na wbudowany młynek, gdzie nie musimy uprzednio sami mielić ziaren. W dodatku ekspres automatyczny posiada wiele ciekawych funkcji, np. dotykowy ekran, samooczyszczanie, system spieniania mleka, podgrzewanie filiżanek, podwójny dozownik, czy pojemniki na wodę i fusy. Tego typu ekspresy do kawy są intuicyjnymi urządzeniami.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.