Kupno ekspresu do kawy – jak wybrać odpowiedni model?

Kupując ekspres do kawy, inwestujemy w urządzenie, które powinno posłużyć wiele lat. Musimy przemyśleć nie tylko kwestię ceny, wyglądu, czy funkcji danego ekspresu. Warto zwrócić uwagę na jego wydajność oraz użytkowanie.

Ile filiżanek kawy pijemy w ciągu dnia?

W wyborze odpowiedniego ekspresu pomoże nam ustalenie, ile filiżanek kawy pijemy dziennie. Przy dwóch lub trzech napojach zdecydowanie lepiej sprawdzi ekspres na kapsułki. Gdy jednak ilość wypijanej kawy w ciągu dnia jest większa, to możemy postawić na urządzenie ciśnieniowe automatyczne. W przypadku użytku ekspresu do biura lub firmy także ten model sprawdzi się najlepiej. Automatyczny ekspres przyrządzi kawę szybko i sprawi, że będzie ona smaczna.

Jaką kawę robimy najczęściej?

Gdy mowa o automatycznych ekspresach jest on w stanie przyrządzić każdy rodzaj kawy – od espresso po latte. Wówczas musimy pomyśleć nad urządzeniem z dyszą spieniającą lub systemem spieniania mleka, gdy chcemy przygotowywać bardziej mleczne kawy.

Co ze smakiem i aromatem?

Każdy z pewnością, pijąc aromatyczną kawę, chciałby, aby była ona jak bardziej smaczna i pełna wyrazistych walorów. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobre jakościowo ziarna lub bezpośrednio kawę mieloną. Warto wybrać ekspres do kawy z młynkiem, np. stalowym lub żarnowym. Znajdziemy wbudowany młynek w urządzeniu ciśnieniowym automatycznym, a więc nie musimy sami mielić ziaren. Warto wziąć pod uwagę fakt, że zakup dobrego ekspresu do kawy to inwestycja na wiele lat. Nie musimy zatem martwić się tym, że czeka nas niedługo zakup kolejnego urządzenia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.