Ekspres do kawy do biura – na co zwrócić uwagę?

Kawa to dziś element piramidy żywieniowej i podstawa diety większości ludzi. Ponury zimowy poranek bez ulubionego czarnego napoju byłby bardzo nieprzyjemny. Niemal wszyscy pracownicy biur pijają kawę w miejscu pracy. Dlatego dziś ciężko wyobrazić sobie firmowe życie bez ekspresu do kawy. W poniższym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszy sprzęt, który sprosta oczekiwaniom pracowników i specyfice branży.

Ekspres do biura – co warto wiedzieć?

Zanim dokonasz zakupu profesjonalnego sprzętu, warto mieć na uwadze pewne aspekty pracy w Twojej firmie. Pierwszym z nich, będzie dzienne zapotrzebowanie na kawę. Duża liczba pracowników i spora liczba wypijanych przez nich kaw wymaga profesjonalnego sprzętu, który nie zepsuje się po miesiącu częstego użytkowania. .

Dobrze sprawdzi się ankieta, dzięki której zrobisz rozeznanie i określisz dzienne zapotrzebowanie na kawę. Wystarczy proste pytanie „ile kaw dziennie pijesz” oraz „jaki rodzaj kawy preferujesz”. To pomoże zawęzić obszar poszukiwań.

Kupno ekspresu do biura

Jeżeli wiesz już ile mniej więcej kaw dziennie pijają pracownicy, teraz trzeba zając się kwestiami technicznymi:

  • moc ekspresu – istotna kwestia od której zależy jak długo będzie parzyła się kawa. Czas w pracy to cenny towar, więc Twoi pracownicy nie powinni tracić go stojąc w kolejce do ekspresu. Minimalna moc to 1500W, jednak im więcej pracowników, tym wyższa powinna być moc Twojego ekspresu;
  • pojemnik na wodę – najlepszy to taki, który będzie podłączony do sieci wodociągowej, ponieważ pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej czasu pracowników;
  • system automatycznego czyszczenia – dzięki temu pracownicy nie będą musieli tracić czasu na czyszczenie ekspresu, ponieważ maszyna wyczyści się sama za pomocą jednego guzika,
  • design – jest uzależniony od ilości miejsca w pomieszczeniu socjalnym. Im mniejsza kuchnia, tym mniejszy musi być ekspres.

Idealny ekspres do biura

Po dokładnej analizie wymagań pracowników oraz kwestii technicznych możesz wreszcie kupić odpowiedni sprzęt. Ekspres jest miejscem, przy którym toczy się życie towarzyskie firmy, jak również „napędza” pracowników do efektywnej pracy. Wybierz taki, który będzie odpowiadał ich oczekiwaniom.

Wyszukaj idealny dla Ciebie ekspres do kawy dla biura w sklepie internetowym i ciesz się wymarzoną i profesjonalnie zaparzaną kawą w pracy – każdego dnia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.