Ekspres do kawy z młynkiem – jaki wybrać?

Ekspres do kawy do podstawa wyposażenia dla wielu osób, a zwłaszcza wielkich fanów kofeiny. Dużym udogodnieniem mogą być także ekspresy z wbudowanym młynkiem, ale najpierw trzeba wiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej. Dzisiaj porównamy oba rodzaje młynków i przeanalizujemy pod kątem praktyczności i wygody przygotowywania kawy.

Młynek do kawy – rodzaje

Dotyczy to zarówno młynków w wersji osobnej, jak i tych wbudowanych w ekspres do kawy, a mowa o dwóch podstawowych rodzajach – młynkach udarowych i żarnowych.

Pierwsze z nich działają na zasadzie przecinania ziaren kawy, przez co ich smak zmienia się po zaparzeniu. To dość duża ingerencja w efekt końcowy, ponieważ ziarna kawy nie powinny być mielone w ten sposób. Wiele czynników podczas pracy młynka udarowego wpływa na jakość kawy, dlatego używa się ich coraz rzadziej, a w ekspresach obecnie w większości stosowane są już młynki żarnowe.

Te z kolei nie tną ziaren, a mielą je z odpowiednią częstotliwością i grubością, które możesz samodzielnie ustawić w urządzeniu. Młynki żarnowe są znacznie lepsze w porównaniu do udarowych, ponieważ jakość kawy, jej smak i aromat kompletnie się nie zmieniają. Ta technologia dostępna jest również w dwóch wersjach – stalowej i ceramicznej. W tym przypadku możemy zdecydowanie polecić młynki stalowe z kilku powodów:

  • efektywniej i szybciej ziarna są mielone;
  • wytwarza się mniej pyłu kawowego, który po dostaniu się do zmielonej kawy zmienia jej smak na bardziej gorzkawy;
  • stal jest znacznie trwalsza niż materiał ceramiczny, dlatego wystarcza na dłużej.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem – dlaczego warto go mieć?

Przede wszystkim ekspresy ciśnieniowe automatyczne są najwygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ w łatwy i szybki sposób możesz przygotować kawę zarówno dla siebie, jak i swoich gości. W dodatku masz możliwość zaparzania zwykłego espresso oraz innych rodzajów kaw – nawet tych mlecznych, jeśli posiadasz ekspres z systemem mlecznym.

Natomiast wbudowany młynek do kawy jest na tyle komfortowy, że nie musisz dokupywać osobnego młynka, który zajmowałby więcej miejsca na Twoim blacie kuchennym. W ten sposób możesz zachować wszystko w jednym i wygodnie za pomocą jednego przycisku zmielić odpowiednią dla Ciebie ilość kawy. Poza tym możesz sam regulować grubość zmielenia ziaren, a także szybkość, co pozwala na kompletne dostosowanie do Twoich potrzeb. Zostało nam tylko polecić Ci ekspresy do kawy w sklepie Świat Ekspresów, gdzie możesz liczyć na szeroki wybór zarówno sprzętu ciśnieniowego do zaparzania kawy, jak i ekspresów z młynkami żarnowymi stalowymi.

 

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.