Ekspres do kawy zbyt głośno pracuje – co zrobić?

Ekspres do kawy to niezwykle potrzebne urządzenie, dlatego jego obecność nie powinna nikogo zdziwić wśród miłośników kawy. Jednak, aby urządzenie mogło działać prawidłowo należy o nie dbać pod każdym względem. Często zdarza się tak, że ekspres ulega awariom. Do jednych z nich można zaliczyć to, że urządzenia za głośno pracuje. Co zatem powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Czyszczenie ekspresu do kawy

Bardzo ważną kwestią jest to, o czym duża ilość osób zapomina, to regularne odkamieniania oraz czyszczenie ekspresu do kawy. Ziarna kawy są same w sobie tłuste, dlatego podczas ich mielenia resztki osiadają w ekspresie i oblepiają przewody. W taki sposób bardzo często tworzą się niedrożności. Ważne jest, żeby regularnie przepłukiwać wszystkie wężyki, ponieważ pozostałości z mleka zasychają w rurkach i tworzą się zlepki. Wszystko to ma ogromny wpływ na pracę całego urządzenia oraz jakość otrzymywanej kawy.

Czyszczenie ekspresu powinno odbywać się również nie tylko pod względem poszczególnych elementów, ale również całego urządzenia. Bardzo często może dojść do zapchania elementów, przez co ekspres nie będzie działał prawidłowo. Możemy z takimi awariami poradzić sobie samodzielnie, a w innym wypadku będziemy musieli poprosić o pomoc fachowców. Jeśli masz problem z naprawą urządzenia, wybierz serwis ekspresów Bosch. Profesjonalnie zajmą się Twoim zepsutym sprzętem.

Działanie pompy

Ważna w ekspresie jest również pompa i to zazwyczaj ona jest przyczyną, dla której ekspres zbyt głośno pracuje. Wszystko to sprowadza się do nieprawidłowego działania pompy. Mamy do czynienia wówczas w niskim ciśnieniem w urządzeniu oraz słaby wyrzutem pary wodnej. Jeśli zauważysz, że rzeczywiście za usterkę odpowiada pompa, wymień ją na nową.

Ekspres pracuje głośno przez młynek

Ekspres będzie pracował znacznie głośniej również przez młynek. Tu należy zwrócić szczególną uwagę nażarna, które z czasem ścierają się.  Dotyczy to szczególnie młynków, które już nie są tak wydajne jak na początku i nie były dawno wymieniane lub często się psują. Młynek należy do części eksploatacyjnych i po wykonaniu dużej ilości kaw po prostu szybko zaczyna się zużywać. Jeśli taka sytuacja ma miejsce w Twoim ekspresie, warto pomyśleć o wymianie urządzenia na nowe. Wystarczy wymienić młynek na nowy, by wszystko wróciło do normy. Wówczas jest bardzo możliwe, że ekspres oraz nowy młynek będą znacznie ciszej pracować, przez co komfort użytkowaniu również wzrośnie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.