Funkcje w ekspresie do kawy. Na które zwrócić uwagę?

Ekspres do kawy to jedno z bardziej pożądanych urządzeń. Wiele modeli posiada różne parametry, dlatego ciężko niekiedy wybrać odpowiedni sprzęt. Warto natomiast określić indywidualne kryteria, którymi kierować się podczas zakupu ekspresu.

Funkcje i parametry

Warto przyjrzeć się, jaki rodzaj kawy jest w stanie dane urządzenie przyrządzić.  W przypadku automatycznych ekspresów wariantów mamy sporo, od tradycyjnych czarnych kaw, aż po wszystkie mleczne. Wówczas możemy pokusić się o zastosowanie kaw ziarnistych, ponieważ dzięki wbudowanemu młynkowi, nie jesteśmy zmuszeni uprzednio sami tego robić. Kolejną istotną kwestią jest wydajność ekspresu. Wiele mówi się o tym w szczególności, jeśli wybieramy ekspres do biura, gdzie kilkanaście filiżanek kawy dziennie to rzecz normalna. Ponadto ważne jest, aby posiadał także spieniacz bądź dyszę spieniającą do mleka. Moc oraz ciśnienie ekspresu to kolejne z funkcji wartych uwagi. Standardowe urządzenia posiadają ciśnienie od 9 do 15 barów. Wśród dodatkowych funkcji można zauważyć podgrzewanie filiżanek (dzięki niej kawa nie ostygnie), a także samooczyszczanie. Wśród różnych sklepów, producenci oferują nam również akcesoria do ekspresów do kawy, gdzie mamy możliwość wyboru dodatkowych elementów, które mają za zadanie pomóc nam w przyrządzanie codziennie ulubionego napoju.

Rozmiar i wygląd ekspresu

Warto zwrócić uwagę również na rozmiar oraz design ekspresu. W mniejszych pomieszczeniach z urządzenie o kompaktowych rozmiarach będzie odpowiednio się sprawdzać. Z kolei w większych miejscach możemy pokusić się o znacznie inny sprzęt. Pełnowymiarowy ekspres powinien być wyposażony przede wszystkim we wbudowany młynek, dozownik na wodę, dyszę spieniającą lub system spieniania mleka, a także niekiedy w dwa lub więcej miejsc na zrobienie jednocześnie filiżanek kawy. Większa ilość funkcji oraz możliwości sprawia, że urządzenia również zwiększa się pod względem rozmiarów. Jednak nowoczesny design nie powinien przeszkadzać w ogólnym wyglądzie danego pomieszczenia w domu. Obecnie jednak nowoczesne urządzenia to wręcz konieczność i rzadko kiedy jesteśmy w stanie znaleźć nieco starsze designem modele. Dodatkowo w profesjonalnych urządzeniach można wybrać ekspres z wyświetlaczem. Ułatwi to obsługę, a także sprawi, że wybór odpowiednich ustawień będzie prostą czynnością.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.