Jak naprawić ekspres do kawy – sprawdzone wskazówki

Ekspresy do kawy stały się obecnie ulubionym sprzętem wielu osób, zarówno wśród kawoszy jak i zwykłych miłośników porannej kawy. Napój ten umila poranek, dodaje siły i motywacji do działania oraz poprawia nastrój. Dziś podpowiemy, jak radzić sobie z awarią ekspresu oraz jakie kroki podjąć w przypadku drobnych usterek i awarii tego rodzaju urządzenia.

Ekspres do naprawy – przygotowanie

Do podstawowych zasad bezpieczeństwa przed każdą konserwacją urządzenia należy:

  • odłączyć ekspres od zasilania,
  • przenieść sprzęt w stabilne miejsce, które zapewni komfortową pracę,
  • przygotować odpowiednie narzędzia,
  • przed demontażem poszczególnych części zapamiętaj, w jakie miejsce mają trafić z powrotem dane elementy.

Jak dobrze naprawić ekspres?

Każda usterka jest inna, dlatego nie ma jednego sprawdzonego sposobu naprawy. Natomiast warto znać kilka podstawowych czynności, które należy wykonać w pierwszej kolejności. Przyczyną wielu usterek i przecieków może być zużycie się o-ringów. Podczas przecieku ekspresu sprawdź, czy to czasem nie one są powodem awarii. Nieprawidłowe działanie bloku zaparzającego jest przyczyną różnych usterek. Co więcej, również elektrozawór często płata figle, dlatego sprawdź czy działa prawidłowo.

Jak odpowiednio zadbać o ekspres do kawy?

Pamiętaj, że profilaktyka jest zawsze najlepsza na wszelkie usterki i nieprawidłowości w danym urządzeniu. Każdy ekspres do kawy prędzej czy później się zużyje. Jednak to Ty masz wpływ na to, czy wydarzy się to szybciej, czy później. Jak dbać o ekspres?

  • odkamienianie ekspresu – to bardzo ważny proces o którym nie powinieneś zapominać. Należy robić to regularnie, ponieważ gromadzenie się kamienia, prędzej czy później doprowadzi do usterki.
  • wymiana filtra na wodę – pod żadnym pozorem nie używaj w ekspresie wody prosto z kranu. Gdy Twój ekspres nie ma wbudowanego filtra, to wystarczy zakupić odpowiedni dzbanek lub zamontować filtr w kranie nad zlewem
  • pielęgnacja ekspresu – pamiętaj o pielęgnacji dyszy, a jeśli posiadasz również funkcję spieniania mleka, to czyść regularnie układ mleczny. Należy robić to tak, aby w wężykach nie pozostawały zaschnięte resztki mleka.
  • smar – należy używać odpowiedniego smaru, aby dobrze konserwować ekspres do kawy.

Jeżeli awaria Twojego ekspresu przekracza wyżej wymienione przypadki, najlepiej skorzystać z pomocy fachowców. Serwis ekspresów Siemens to miejsce, w którym z pewnością otrzymasz wartościowe porady i wskazówki dotyczące Twojego sprzętu.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.