Naprawa ekspresów ciśnieniowych – jak prawidłowo odkamienić ekspres do kawy?

Osadzanie się kamienia na sprzętach mających codzienny kontakt z wodą to nic nowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo odkamienić swój ekspres do kawy, mamy odpowiedź!

Jeżeli chcesz cieszyć się codziennie pyszną kawą oraz sprawnym sprzętem, musisz zadbać o jego czystość oraz konserwacje. Podstawowym zabiegiem, który należy wykonywać regularnie jest odkamienianie ekspresu do kawy. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaniechanie tego zabiegu może spowodować usterkę, a nawet całkowicie zniszczyć urządzenie. Pamiętaj również, że zaniedbany sprzęt odbije się na smaku Twojej kawy. Zobacz co zrobić, by do tego nie dopuścić.

Jak odkamienić ekspres do kawy – zrób to sam

Postępuj według poniższych zasad:

  • Otwórz instrukcje obsługi Twojego ekspresu na stronie odkamieniania ekspresu
  • Wyjmij pojemnik na wodę, przepłucz go, nalej wody i dodaj środek odkamieniający. Ilość potrzebnej wody będzie podana w instrukcji danego preparatu.
  • Poczekaj aż preparat rozpuści się, włóż pojemnik do ekspresu i włącz urządzenie
  • „Wypuść” wode z ekspresu
  • Odczekaj 15 minut, aby środek odka mieniający mógł zadziałać
  • Ponownie „wypuść” wodę robiąc kolejną „kawę”. Odczekaj 10 min.
  • Zrób następną „kawę” i następną aż do momentu aż całość wody wraz ze środkiem odka mieniającym skończy się
  • Wyłącz ekspres, wyjmij pojemnika na wodę i przepłucz go. Następnie zrób dwa „puste obiegi” wody w urządzeniu tak, aby usunąć ewentualnej resztki preparatu.

Gotowe!

W niektórych modelach ekspresów do kawy znajduje się automatyczne odkamienianie ekspresu. W takiej sytuacji zastosuj się do powyższych pierwszych trzech zasad, a następnie włącz odpowiednią funkcję w urządzeniu.

Konserwacja ekspresów do kawy – co ile odkamieniać?

Jeśli Twój ekspres posiada automatyczną funkcję odkamieniania, sam pokaże Ci kiedy musisz dokonać zabiegu. Po takiej informacji ze strony urządzenia postaraj się zrobić to jak najszybciej. Jeśli jednak odkamieniasz swój ekspres do kawy samodzielnie powinno się to odbywać co 200 – 300 przygotowanych filiżanek kawy. Chyba, że masz założone filtry do wody, wtedy wykonuj czynność co 3 miesiące.

Odkamienianie ekspresu do kawy to jedna z podstawowych czynności konserwacyjnych, które uchronią Twój sprzęt przed niektórymi awariami. Niestety niektórych usterek nie naprawisz samodzielnie. Jeśli tylko coś niepokojącego „dolega” Twojemu urządzeniu, zdaj się na pomoc profesjonalistów. Naprawa ekspresów ciśnieniowych – sprawdź sam i przekonaj się, że naprawdę warto.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.