Naprawa ekspresów ciśnieniowych – co może się zepsuć?

Jakie są najpopularniejsze usterki ekspresów ciśnieniowych? Dowiedz się więcej!

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Najlepiej jeśli jest to aromatyczny, smaczny napój prosto z ekspresu. Co zrobić, jeśli urządzenie zawiedzie?

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – ekspres zalany płynem

Ekspres do kawy, jak każdy sprzęt elektroniczny, jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Jeśli przez przypadek zalejesz go wodą, prawdopodobnie pojawią się problemy. Musisz naprawdę uważać, aby do ekspresu nie przedostały się nawet niewielkie ilości wody. Unikaj stawiania mokrych filiżanek na miejsce ich podgrzewania oraz wyjmuj pojemnik na wodę z ekspresu zanim go zapełnisz. Jeśli już dojdzie do wypadku i zalejesz ekspres płynem postaraj się go uratować. W miarę możliwości osusz i wyczyścić sprzęt. Jeśli w dalszym ciągu Twój ekspres nie działa, zaufaj profesjonalistom. Naprawa ekspresów ciśnieniowych powierzona w ich ręce to gwarancja sukcesu.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – zakamienienie sprzętu

Bieżąca woda, szczególnie w dużych miastach, jest często twarda. Powoduje to, że związki mineralne tzw. kamień osadzają się wewnątrz urządzeń np. czajnika czy ekspresu do kawy. Jeśli nie chcesz, aby podzespoły Twojego sprzętu uległy zniszczeniu, powinieneś regularnie go odkamieniać. Bardzo dobrym pomysłem będzie również założenie filtrów do wody.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – element zaparzający zatkał się

Przyczyną awarii może być również zatkany element zaparzający. Dzieje się tak jesli zmielona kawa przedostanie się w szczeliny ekspresu i nastąpi zablokowanie dźwigni zaparzacza. Polecamy regularne czyszczenie tego elementu oraz kontrolowanie ilości nasypywanej kawy. Nie należy napełniać zasobnika aż po brzegi, dzięki temu unikniesz problemu z zapychaniem się mechanizmu.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – brudne sitko

Gdy start w ekspresie do kawy jest opóźniony jedną z przyczyn może być zabrudzone sitko do kawy. Zazwyczaj nie jest to poważna awaria. Spróbuj na początek wyczyścić sitko. Innym powodem może być zakamienienie ekspresu lub w najgorszym przypadku zablokowany zaworek zwrotny. Może okazać się, że zwykłe czyszczenie pomoże, w przeciwnym razie trzeba będzie wymienić wadliwy element.

Regularne czyszczenie i dbanie o ekspres do kawy pomoże uniknąć wielu awarii sprzętu. Zaniedbany ekspres zawsze odbije się również na jakości zaparzanej kawy. Ekspres ciśnieniowy to sprzęt, który potrzebuje od czasu do czasu zabiegów konserwacyjnych. Oddaj swój ekspres zaufanej firmie serwisowej.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.