Jak zaparzyć dobra kawę w kawiarce?

Kawiarka to urządzenie, które pozwala nam cieszyć się pyszną, aromatyczną kawę bez fusów. Myślisz, że potrzebujesz ekspresu do kawy, aby cieszyć się aromatyczną kawą jak z kawiarni? To nie prawda! Chociaż ekspresy do kawy przygotują dla Ciebie przepyszną kawę, a także są urządzeniem, które w wygodny i szybki sposób przygotuje dla Ciebie kawę – nie są niezbędne. Za to kawiarka powinna pojawić się w każdym domu, ponieważ jest świetnym i stosunkowo tanim urządzeniem.

Jaką kawiarkę warto wybrać?

Ta zasada tyczy się nie tylko kawiarek, ale także innych urządzeń. Jeśli chcesz, aby to urządzenie posłużyło Ci na lata, powinno być po prostu dobrej jakości. Warto stawiać na renomowane marki. Produkty słabej jakości są zazwyczaj dość tanie, dlatego wiele osób się na nie decyduje. Większość osób kieruje się również wyglądem urządzenia, który jest ważny, ale nie najważniejszy.

Najważniejsza powinna być jakość wykonania kawiarki. Składa się ona z dwóch elementów. Dwa z nich to podstawa, do której nalewamy wodę oraz górna część, gdzie wypływa kawa. Tam, gdzie wlewamy wodę, montuje się zawór bezpieczeństwa. Gdyby coś poszło nie tak w trakcie parzenia kawy, to bucha z niego para. Jest to sygnał, że natychmiast trzeba zdjąć kupres z palnika, na którym stoi. Tanie, kiepsko wykonane kawiarki mogą w takiej sytuacji po prostu „wystrzelić”. Taka sytuacja w najlepszym przypadku może zakończyć się jedynie sprzątaniem, jednak może wydarzyć się tak, że konieczny będzie remont.

Jak przyrządzić czarną kawę w kawiarce?

Na początek najważniejsze jest, aby zmielić kawę drobno i w miarę jednolicie. Dzięki temu kawa będzie jeszcze lepsza. Rozdrobnione ziarna wsypujemy do lejkowatego siteczka. Nie ubijaj ich, tylko umiejętnie wyrównaj, potrząsając naczynie. Do zbiorniczka wlej wodę (poniżej zaworka bezpieczeństwa), którą uprzednio warto podgrzać. Idealna będzie temperatura około 70 stopni Celsjusza. Skrócisz w ten sposób czas parzenia przygotowywanej kawy.

Dlaczego warto najpierw nieco podgotować wodę? Zbyt długie gotowanie wody powoduje, że napar będzie może mieć gorzki smak, który wynika z przepalenia kawy. Następnie skręć dwa elementy kawiarki, zanim postawisz ją na palnik. Kiedy powinno się ściągnąć kawiarkę z kuchenki? Kiedy z urządzenia zacznie uchodzić para oraz będzie wydawał specyficzny, skrzeczący hałas, będzie to znak, że nasza kawa jest już gotowa.

Czy warto mieć kawiarkę w swoim domu?

Kawiarka to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Jeżeli marzysz o ekspresie do kawy – nic nie stoi Ci na przeszkodzie! Warto postawić na ekspresy do kawy delonghi! To świetne urządzenia, które nie tylko robią świetną kawę, ale także po prostu dobrze wyglądają. Jednak jeśli masz w domu oprócz ekspresu do kawy także kawiarkę, możesz zabrać ja wszędzie, gdzie wyjeżdżasz. Ekspresy do kawy w sklepie internetowym Świat Ekspresów to urządzenia, na które naprawdę warto postawić!

Kuchnia w stylu Boho
Kuchnia w stylu Boho to połączenie swobody oraz oryginalnego designu. Jest to miejsce, w którym panuje...
Krótka historia kawy
Obecnie kawa jest jednym z najważniejszych produktów handlowych na świecie i rocznie spożywa się jej ponad...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.