Profesjonalny ekspres do kawy  – urządzenie do zadań specjalnych

Ekspres do kawy to jeden z najważniejszych urządzeń w domu, biurze, czy lokalach gastronomicznych, szczególnie dla prawdziwych miłośników tego specjału. Najczęściej mamy do czynienia z ekspresami automatycznymi lub kolbowy. Zazwyczaj jednak szukamy urządzenia, które będzie profesjonalne i sprawdzi się nie tylko na co dzień. Jakiego ekspresu powinniśmy zatem szukać?

Ekspres do kawy – funkcje

Podczas zakupu i wyboru odpowiedniego ekspresu do kawy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc i ciśnienie. Każda z kawowych specjałów potrzebuje innego ciśnienia wody, temperatury, jak i samej kawy. Dlatego moc, jaką powinno mieć urządzenie może wynosić choćby 1450W. Stosunkowo wyższe modele posiadają większą moc. Z kolei ciśnienie to co najmniej 9 barów. Jednak, gdy chcemy przygotować inną kawę niż espresso, to wartość powyżej 10 barów będzie optymalna. Musimy pamiętać, że w przypadku urządzeń do biura lub kawiarni są to wyższe parametry ze względu na wydajność. Niektóre ekspresy są w stanie przygotować nawet do 200 filiżanek dziennie. Gdy stawiamy na urządzenie z przeznaczeniem biurowym lub na ekspresy do kawiarni, to właśnie wydajność jest ważna ze względu na ilość przyrządzanych kaw w ciągu dnia.

Zwróćmy uwagę również na dużej wielkości pojemniki na wodę, fusy, czy ziarna. Wbudowany młynek z kolei sam bez naszej ingerencji zmieli ziarna, a także bez konieczności zakupu wolnostojącego sprzętu. Jeśli jesteśmy miłośnikami latte, to ekspres z dyszą spieniającą lub systemem spieniania mleka będzie dla nas idealny. Profesjonalne urządzenia powinny również posiadać systemy czyszczące, które ułatwią nam nieco pracę z ekspresem. Mowa o samooczyszczaniu oraz o odkamienianiu.

Gdzie kupić odpowiedni ekspres profesjonalny?

Zakup ekspresu nie zawsze jest łatwą czynnością. Jednak gdy już zdecydowaliśmy się na wybrany model lub parametry, które nasze urządzenie powinno posiadać, to najwyższy czas, aby mieć możliwość go kupić. Zdecydowanie polecamy sklepy internetowe, gdzie wybór ekspresów jest naprawdę spory. W dodatku zyskamy nie tylko sprzęt wysokiej jakości, ale również w bardzo atrakcyjnych cenach. Wiele sklepów oferuje dodatkowo różne gratisy do urządzenia, np. części lub opakowania kawy. Często jest to także wydłużony okres gwarancyjny, czy darmowa wysyłka. Możemy także najpierw poszukać urządzenia stacjonarnie, a następnie znaleźć go i kupić on-line. Zdecydowanie niesie to za sobą wiele korzyści.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.