Rodzaje ekspresów do kawy

Zastanawiasz się nad zakupem odpowiedniego ekspresu do kawy? Nie jesteś pewny, na jaki model i rodzaj urządzenia się zdecydować? Przychodzimy z pomocą – nasz artykuł powinien rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Z pewnością ułatwi Ci to wybór odpowiedniego sprzętu zarówno do domu, jak i biura lub pracy.

Ekspres na kapsułki – tani wariant ekspresu

Ekspresy kapsułkowe to rozwiązanie dla osób, które szukają taniego urządzenia. Wystarczy wybrać odpowiedniego producenta, a następnie dedykowane do ekspresu kapsułki, aby móc cieszyć się przygotowaną kawą. Warto pamiętać, że kupując ekspres od danego producenta, musimy również używać kapsułek od niego. Producenci oferują różnorodność pod względem rodzajów kawy – od espresso, latte aż nawet po gorącą czekoladę i herbatę. Urządzenie przygotuje kawę szybko i łatwo.

Ekspres przelewowy – nadal popularny

Wiele osób w dalszym ciągu używa ekspresu przelewowego. Idealny szczególnie dla tych, którzy piją czarną kawę i nie wymagają wcale dużo. Przygotowana w dzbanku kawa wystarcza na kilka, a nawet kilkanaście filiżanek kawy. Jest jednak wygodny i szybki w użytkowaniu. Z pewnością nie jest przeznaczony dla osób, które piją mleczne kawy – musimy sami uprzednio spienić mleko.

Ekspres kolbowy – dla miłośników przyrządzania kawh

Kolbowy ekspres do kawy nie jest wcale trudny w obsłudze, jak wiele osób twierdzi. Wymaga jedynie nieco czasu podczas przygotowania kawy. Ekspres kolbowy nadaje wyrazistego zarówno smaku, jak i aromatu, co z pewnością wynagrodzi nam spędzony czas na przyrządzaniu kawowego napoju. Aby przygotować w nim kawę, należy zmielić ziarna kawy), a następnie wsypać zawartość do kolby i ubić.

Ekspres automatyczny – dla zabieganych

Dużą popularnością wśród urządzeń do kawy cieszy się ciśnieniowy ekspres automatyczny. Najczęściej wyposażony w wiele różnych funkcji – One Touch, sterowanie smartfonem, zapamiętywanie parametrów kawy, podgrzewanie filiżanek, czy samooczyszczanie. Ponadto w większości modelach znajdziemy wbudowany młynek i spieniacz lub system spieniania mleka. Zrobimy kawę za pomocą właściwie jednego przycisku, dlatego to świetna propozycja dla osób, które nie mają czasu na przyrządzenie kawy w ciągu dnia lub chcą sobie ten proces ułatwić.

Zachęcamy do zakupu wybranych urządzeń przez Internet. Znajdziesz tam nie tylko wiele rodzajów ekspresów oraz modeli, dlatego z pewnością wybierzesz urządzenie idealne dla siebie. Dodatkowo możesz liczyć na atrakcyjne ceny i wiele gratiwós. Ekspresy do kawy sklep internetowy to rozwiązanie dla osób, które chcą wygodnie robić zakupy, nie wydając dużo pieniędzy.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.