Zepsuty ekspres do kawy – jak sobie z nim poradzić?

Ekspresy do kawy to urządzenia, które – jak każde inne – czasami ulegają awarii. W tych nowszych modelach rzadko kiedy można nawet zgadnąć, o co chodzi, ponieważ na wyświetlaczu pojawiają się symbole, które ciężko zrozumieć. Dlatego w dzisiejszym poście wyjaśnimy Ci, co znaczy jeden z nich, aby Twoje życie stało się odrobinę łatwiejsze!

Jeśli dzień bez kawy to dla Ciebie dzień stracony musisz przygotować się, że pewnego dnia, wstając rano i idąc do kuchni, aby zaparzyć swoją ulubioną kawę, a z twoim ekspresem stanie się coś niepokojącego. Warto wtedy wiedzieć co oznaczają tajemnicze kody błędów, które pojawiają się na twoim ekspresie. Poznaj najpopularniejsze awarie Saeco incasto błąd 2 i czy wszystkie z nich wymagają interwencji specjalistów.

Błąd E01

Jeśli na Twoim ekspresie pojawiają się taki kod, oznacza to, że młynek do kawy nie działa prawidłowo i problem najprawdopodobniej tkwi w tym, że lejek został zapchany kawą. Tę awarię można rozwiązać samodzielnie, używając na przykład odkurzacza, ponieważ trzeba dokładnie oczyścić młynek.

Błąd E03

Kolejnym kodem błędu, który może pojawić się na wyświetlaczu ekspresu Saeco incasto, jest ten o numerze E03, który pokazuje, że blok zaparzający jest zabrudzony. Jeśli chcesz usunąć problem, musisz wypłukać blok zaparzający pod bieżącą wodą, a następnie zostawić do go wyschnięcia. Dopiero po tym czasie można włożyć blok do reszty urządzenia i ponownie go używać.

Błąd E04

Pojawienie się tego kodu błędu na wyświetlaczu oznacza, że blok zaparzający został umieszczony w ekspresie w sposób nieprawidłowy. Żeby temu zaradzić, należy otworzyć klapę serwisową urządzenia i spróbować ustawić go na właściwym miejscy. Jeśli blok zostanie umieszczony prawidłowo, powinno być słychać charakterystyczne kliknięcie.

Błąd E05

Kod błędu E05 pojawia się wtedy, kiedy w obiegu wody znajduje się powietrze. Aby je usunąć, należy wyłączyć ekspres, opróżnić zbiornik wody i wyjąć z niego filtr. Następnie napełnić zbiornik wodą i umieścić go ponownie w urządzeniu.

Błąd E11 lub E19

Kody błędu E11 lub E19 pojawiają się w momencie, kiedy urządzenie było transportowane na zewnątrz, szczególnie w te dni, kiedy temperatura na zewnątrz była dość niska. Aby pozbyć się tego problemu, należy umieścić ekspres w temperaturze pokojowej i odczekać około 30 minut, a następnie ponownie uruchomić urządzenie.

Jak widać, niektóre z usterek Saeco incasto błąd 2 wcale nie wymagają serwisowania, a może je w krótkim czasie rozwiązać samodzielnie. Dzięki znajomości kodów błędu nie trzeba także popadać w panikę i po chwili pracy znów można cieszyć się wyborną kawą.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.