Co powinien mieć profesjonalny ekspres?

Interesuje Cię ekspres do kawy, ale spełniający wszystkie możliwe oczekiwania i potrzeby? W takim razie konieczny będzie dla Ciebie ekspres ciśnieniowy automatyczny, który stanowi jeden z najnowszych wariantów do parzenia kawy i posiada wiele przydatnych funkcji, o które niestety ciężko przy zakupie pozostałych rodzajów ekspresów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i poznać najważniejsze cechy profesjonalnego ekspresu, zapraszamy do czytania.

Moc i ciśnienie to podstawa

Zaczniemy od podstaw, które będą miały spore znaczenie, jeśli chodzi o szybkość parzenia kawy oraz ilość rodzajów kaw oferowanych do zaparzenia. Mianowicie moc Twojego ekspresu powinna wynosić minimalnie 1500W, ponieważ im jest ona wyższy, tym prędzej przygotowywana zostaje Twoja ulubiona kawa.

Natomiast ciśnienie w ekspresach wpływa na różnorodność parzonych napojów, gdyż minimalne 9 barów niezbędne jest do zaparzenia klasycznego espresso. Zatem możesz już domyślić się, że ekspres z ciśnieniem 12-15 barów będzie w stanie zaparzyć dla Ciebie również wiele innych typów kaw.

Wbudowany młynek

Kolejnym udogodnieniem będzie wbudowany wewnątrz ekspresu młynek, który można wyróżnić na młynek udarowy i żarnowy. Pierwszy z nich posiada na końcówce metalowe ostrze, którym rozbija i mieli ziarna Twojej ulubionej kawy. Efekt powstaje błyskawicznie, a smak kawy można przyrównać do lekko gorzkawej.

Natomiast młynek żarnowy składa się dwóch metalowych walców, które stopniowo miażdżą kawę i tym samym nie zmieniają tak bardzo jej ostatecznego smaku. Oba te rozwiązania zdecydowanie sprzyjają osobom, które na co dzień się spieszą i nie mają dodatkowego czasu na samodzielnie zmielenie kawy i wsypanie jej do ekspresu.

System spieniania mleka

To bardzo dobry pomysł dla wielbicieli białek kawy z pianką, która dosłownie rozpływa się w ustach. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne również mogą być wyposażone w specjalny system do spieniania mleka za pomocą zewnętrznej dyszy lub poprzez automatycznie wbudowany mechanizm. Zdecydowanie to drugie rozwiązanie jest wygodniejsze, aczkolwiek wariantów spieniania mleka i samego jego dozowania znajdziesz wiele w różnych modelach ekspresów. Jednak cokolwiek byś nie wybrał, kawa stanie się znakomicie aksamitna i delikatna w smaku.

Indywidualna regulacja

Również w najnowszych modelach ekspresów automatycznych można spotkać się z możliwością indywidualnej regulacji ciśnienia, ilości wody, mleka i wszystkiego, co tylko będzie Ci potrzebne do stworzenia i zaparzenia idealnej kawy dla Ciebie. Ta opcja ustawiania poszczególnych parametrów jest bardzo wygodna zwłaszcza w większych domostwach, gdzie każdy posiada swój ulubiony smak kawy, dlatego każdy z domowników programuje swoją idealną kawę, a następnie za pomocą jednego przycisku może otrzymać ją w kilka sekund.

Automatyczne czyszczenie

I ostatnią zaletą i jedną z ważniejszych funkcji ekspresów ciśnieniowych automatycznych jest posiadanie wbudowanego samoczynnego czyszczenia maszyny zarówno z fusów kawy, jak i usuwania kamienia. To bardzo przydatne i zdecydowanie oszczędza Twój czas, ponieważ wystarczy jednym kliknięciem zadbać i oczyścić swój ekspres, który zrobi to samodzielnie.

W ten sposób możesz mieć pewność, że maszyna będzie mogła funkcjonować prawidłowo, a tym samym posłuży Ci znacznie dłużej niż myślisz.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.