Jaki ekspres do kawiarni? Doradzamy wybór profesjonalnego sprzętu

Kawiarnia to najlepsze miejsce zarówno do spontanicznych, jak i biznesowych spotkań. Sama nazwa wskazuje, że możemy napić się tutaj kawy i przeważnie zjeść słodki deser. Niektórzy przychodzą tu, aby odpocząć i zrelaksować się przy filiżance ulubionego napoju. Inni spotykają się by porozmawiać o codziennym i osłodzić sobie dzień. Bez względu na to, jaki jest cel ich odwiedzin, łączy ich jedno – chęć wypicia aromatycznej kawy. Dlatego ekspres do kawiarni musi być jak najlepszej jakości.

Jaki ekspres do kawiarni będzie najlepszy?

Najpierw należy zadać sobie pytanie, co rozumiemy przez określenie „mała kawiarnia”. Pod tym terminem może kryć się kilka definicji. Małą kawiarnią, możemy nazwać miejsce o małej powierzchni użytkowej. Z drugiej strony, może tu chodzić o ilość parzonych kaw w ciągu dnia, lub godziny. Wybór ekspresu do kawiarni, zwłaszcza tej niewielkiej, nie zawsze będzie jednoznaczny. Należy zatem wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • ilość wolnego miejsca na postawienie ekspresu,
  • średnią liczbę klientów dziennie,
  • średnią ilość kaw przyrządzanych w ciągu godziny,
  • budżet, jaki możemy przeznaczyć na ekspres.

Oczywiście, jeżeli ogranicza nas metraż pomieszczenia, powinniśmy zdecydować się na ekspres wolnostojący. Pozostaje już tylko kwestia rodzaju – kolbowy czy automatyczny.

Ekspres do kawy w leasingu

Leasing ekspresu do kawy to bardzo dobra opcja finansowania profesjonalnego urządzenia, przeważnie w wygodnych ratach. Leasing ekspresu często wykorzystują przedsiębiorcy, ponieważ raty można rozliczyć jako koszty uzyskania przychodu. Wówczas koszt nabycia ekspresu jest bardzo mało odczuwalny.

W raty leasingu ekspresu do kawy wliczone jest ubezpieczenie, które chroni ekspres od kradzieży z włamaniem, rabunkiem, upadkiem urządzenia czy przepięciem i zwarciem elektrycznym. Jeżeli szukasz miejsca, w którym możesz wypożyczyć ekspres, polecamy ekspres do kawiarni leasing w Świecie Ekspresów.

Nie musimy się w tym przypadku również martwić o naprawę i konserwację urządzenia. Wystarczy jedynie zadzwonić do firmy, od której wynajęliśmy ekspres, a oni zajmą się resztą.

Opcja leasingu jest bardzo opłacalna dla nowo otwartych kawiarni, którym zależy na korzystaniu z profesjonalnego ekspresu ciśnieniowego, a nie chcą na starcie obciążać budżetu sporym wydatkiem, jakim jest zakup nowego urządzenia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.