Ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Idealne przyrządzenie aromatycznej i smacznej kawy powinno być codziennością nie tylko dla nas, ale również pozostałych domowników. Najlepiej, jeśli będzie przygotowana z ekspresu, który sprawdzi się w domowych warunkach. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup profesjonalnego ekspresu do własnej kuchni, ponieważ doceniają prostotę i funkcjonalność. Jeżeli również planujesz taki zakup, doradzimy Ci na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego urządzenia.

Ekspresy do kawy cena oraz wielkość

Kupując ekspres do kawy pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to przede wszystkim wielkość urządzenia oraz jego cena. Musimy wybrać taki sprzęt, który będzie idealnie nadawał się do naszej kuchni pod każdym względem. Jeśli chodzi o tradycyjne, wolnostojące modele, to powinny być to mniejsze ekspresy, na przykład:

  • ciśnieniowe automatyczne,
  • kolbowe
  • na kapsułki.

Dlatego też warto wybrać któryś z nich, aby móc swobodnie manipulować nimi i dowolnie przestawiać z miejsca na miejsce. Jeśli ekspres jest mniejszy, może spokojnie zmieścić się w każdej, nawet niewielkiej kuchni.

Przy zakupie tego urządzenia, naszą uwagę zwraca przede wszystkim cena i tutaj nie należy zbytnio się nią przejmować. Modele przeznaczone do użytku domowego można zakupić za kilkaset złotych. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać, dlatego my polecamy ekspresy kawowe Świat Ekspresów.

Ekspresy do kawy powinny cechować się adekwatnością ceny do jakości. Możemy niektóre z tych rodzajów obejrzeć w sklepie stacjonarnym, a potem odpowiedni model zakupić przez Internet, w korzystniejszej cenie. Zwracajmy również uwagę na promocje oraz zniżki dostępne w takich sklepach, ale również na długość gwarancji.

Dodatkowe funkcje ekspresów do kawy

Podczas zakupu ekspresu do kawy sugerujemy się również jego dodatkowymi funkcjami oraz parametrami, które mają za zadanie ułatwić nam korzystanie z urządzenia. Tutaj wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, a także rodzaju ekspresu, na który się zdecydujemy. Możemy wybrać automatyczny rodzaj ze wbudowanym młynkiem, dzięki czemu nie będziemy musieli sami uprzednio tego zrobić.

W przypadku ekspresu kolbowego musimy posiadać osobny młynek, w którym zmielimy kawę, a z kolei w urządzeniu na kapsułki mamy już ją gotową i wystarczy tylko włożyć opakowanie w przeznaczone do tego miejsce. Ponadto, jeśli lubimy mleczne napoje, musimy zwracać uwagę na modele ze spieniaczem bądź dyszą spieniającą.

W ekspresach automatycznych niekiedy jest to specjalny system, dzięki któremu za pomocą jednego przycisku przygotowuje się nasza ulubiona mleczna kawa. Dobrze, jeśli ekspres będzie miał odpowiedni pojemnik na wodę, fusy oraz mleka, a także miejsce na filtr do wody, dzięki któremu zwiększymy żywotność naszego urządzenia.

Dodatkowe warianty to podświetlany dotykowy ekran, zapisywanie ustawień wcześniej przyrządzanych napojów lub funkcję samooczyszczania, która ułatwi na regularne czyszczenie ekspresu do kawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.