Co powinien mieć Twój przyszły domowy ekspres?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie w poniższym artykule, gdzie zebraliśmy wszystkie najważniejsze funkcje i cechy jakie powinien mieć każdy ekspres przeznaczony do domowego użytkowania. Od teraz możesz cieszyć się smakiem i aromatem prawdziwej kawy nie tylko w kawiarni, ale również we własnym domowym zaciszu. Zobacz, czego potrzebujesz w swoim pierwszym domowym ekspresie do kawy.

Kapsułki lub młynek do kawy

Polecamy szczególnie dwa rozwiązania, które są nie tylko najpopularniejsze, ale także najbardziej praktyczne. Pierwszym z nich jest ekspres kapsułkowy, do którego wystarczy zakupić konkretnej marki kapsułki z poszczególnymi rodzajami napojów. Wystarczy je wsadzić w odpowiednio wyznaczone miejsce, a następnie włączyć jeden przycisk, by uzyskać pyszną kawę. Z kolei automatyczne ciśnieniowe ekspresy powinny już posiadać wbudowany młynek do kawy, dzięki czemu możesz na bieżąco mielić swoje sprawdzone i ulubione ziarna kawowca, które po zaparzeniu będą smakować rewelacyjnie. W przypadku ciśnieniowego ekspresu powinien on odznaczać się ciśnieniem w wysokości 15 barów, by ekspres mógł produkować znacznie więcej rodzajów kaw.

Spieniacz mleka

Występuje pod postacią plastikowej dyszy, z której to właśnie sączy się spienione mleko specjalnie przygotowane do latte czy innego rodzaju kawy z mlekiem. Jej smak staje się wówczas bardziej delikatny i łagodny dla naszego podniebienia, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie przepadają za mocną i intensywną kawą jak espresso. Spieniacz powinien być także wmontowany w ekspres do kawy domowy, dzięki czemu nie musisz osobno i samodzielnie spieniać mleka w innym naczyniu, a następnie przelewać do filiżanki, co jest dużo bardziej wygodne.

Automatyczne czyszczenie

Dużym udogodnieniem jest również samoczynne oczyszczanie się wnętrza ekspresu, dzięki czemu Ty zaoszczędzasz swój czas. również automatyczne informowanie o niskim poziomie wody albo zbyt dużej ilości fusów jest przydatne, ponieważ sam nie musisz się tym martwić i kontrolować sprzętu pod tym względem. Jest to dość droga funkcja, aczkolwiek warta swojej ceny, gdy nie musisz zajmować się wyciąganiem i czyszczeniem poszczególnych części, a następnie ich montażem z powrotem.

Ilość produkowanych filiżanek

Ostatnią kwestią, na którą dobrze jest zwrócić uwagę to ilość dostępnych i możliwych do wyprodukowania kaw w przeliczeniu na filiżanki, co zależy między innymi od mocy ekspresu oraz pojemności zbiornika na wodę. Wszystko to zostanie na pewno określone i oszacowane w instrukcji lub opisie produktu, gdzie sam musisz wiedzieć ile mniej więcej kaw wypijacie wspólnie w ciągu dnia lub jak często zapraszacie do siebie rodzinę i znajomych na pyszną i domowej roboty kawę prosto z wymarzonego ekspresu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.