Czy kawa z ekspresu smakuje lepiej?

Jeśli chodzi o smak kawy przede wszystkim jest wiele czynników, które charakteryzują jej idealną wersję. Ponadto niektóre z nich, gdy zostaną źle przygotowane, sprawią, że nasz napój nie będzie dobry. Dlatego postaramy się przybliżyć kilka aspektów, które odpowiedzialne są za zrobienie aromatycznej kawy.

Kawa – ziarnista czy mielona?

Przede wszystkim, jeśli już mamy ekspres, niezależnie czy posiada wbudowany młynek , czy osobny powinna być to kawa ziarnista. Nie sugerujmy się kawą ziarnistą, która jest dostępna w sklepach i ma zazwyczaj długi termin ważności, dlatego że odpowiednio wypalone ziarna powinny utrzymywać wszystkie swoje aromatyczne walory maksymalnie do 3 miesięcy. W ekspresach do kawy zazwyczaj mamy do wyboru ziarnistą i mieloną, ale oczywiście zależy to od indywidualnych kryteriów smakowych. Pamiętajmy tylko, że z reguły mielona kawa już w torebkach to znacznie gorszy wybór pod względem zapachu i smaku.

Bez wody się nie obejdzie

Tutaj wydaje się, że właściwie nie ma znaczenia, jaka będzie woda, ale niestety jest to istotny czynnik, który także może zepsuć smak naszej kawy. Dlatego przede wszystkim, aby uniknąć nieprzyjemnego smaku oraz zapachu konieczne jest, aby wodę w naszym ekspresie wymieniać codziennie, ponieważ na następny dzień kawa z nieświeżą wodą będzie smakować naprawdę niedobrze. Ponadto większość urządzeń ma opcję filtrowania wody poprzez specjalnie umieszczone filtry, które są wymienne i można w każdej chwili dokupić odpowiedni do Twojego ekspresu. Dzięki nim pozbędziemy się nieprzyjemnego smaku oraz zapachu. Jednak jeśli urządzenie nie posiada takich filtrów, warto zaopatrzyć się w dzbanki bądź specjalnie butelki do filtrowania wody. Jeśli chcemy, aby nie tylko kawa była znacznie smaczniejsza, ale żeby również sam ekspres posłużył nam znacznie dłużej i działał prawidłowo – dbajmy o niego. Nie tylko powinniśmy go regularnie czyścić, ale również konserwować. Jest wiele czynników, które wpływają na smak i aromat naszej klasy. Dlatego wybierajmy również odpowiednie ekspresy do kawy, dzięki którym jakość napoju będzie znacznie lepsza.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.