Czy warto mieć automatyczny ciśnieniowy ekspres do kawy?

Ekspres automatyczny przyrządzi za nas każdą filiżankę naszej ulubionej kawy. To wszystko oparte o łatwą i prostą obsługę, praktycznie bez naszej ingerencji. Czy warto zatem kupić ekspres do kawy?

Wiele rodzajów kawy

W prawie wszystkich modelach ekspresu ciśnieniowego automatycznego mamy możliwość wyboru różnych rodzajów kawy. Ustawiamy moc, temperaturę oraz dokładny rodzaj. Ekspres po wsypaniu kawy, sam zmieli ziarna, podgrzeje wodę, czy spieni mleko. Następnie do wyboru mamy różne warianty kawy – słaba, mocna, średnia oraz dokładny jej rodzaj, np. espresso czy latte. Wszystko odbywa się w łatwy i szybki sposób dzięki wbudowanego młynkowi.

Dobra kawa

Zdecydowanie kawa z ekspresu ma swój niepowtarzalny smak oraz aromat. W dodatku, gdy stawiamy nie tylko na dobre urządzenie, to mamy gwarancję, że będziemy cieszyć się smacznym napojem. Nie wszystkie ekspresy mogą pochwalić się szybkością, a przy okazji jakością kawy. Niekiedy te dwa elementy nie idą ze sobą w parze. Dlatego ważne jest, aby dbać także o sam ekspres. Czyszczenie go pozwala na zachowanie świeżości, jak i żywotności urządzenia. Zabrudzenia, czy osad zbierają się często w różnych elementach dlatego, jeśli zależy nam na smacznej kawie, warto czyścić ekspres.

Dodatkowe funkcje w ekspresie

Oczywiście, gdy mowa o automatycznym ciśnieniowym ekspresie do kawy, nie można zapomnieć, aby wymienić szereg jego funkcji:

  • Dotykowy ekran.
  • Możliwość przyrządzenie kilku kaw.
  • Podgrzewane filiżanki.
  • Funkcję samooczyszczania, odkamieniania.
  • System spieniania mleka lub dysza spieniająca.
  • Ustawienia temperatury wody, mocy kawy, grubość mielenie ziaren czy ilość wody.
  • Zapisanie ustawień przyrządzanej kawy.

Ważne, aby znaleźć odpowiedni model ekspresu, który sprosta naszym oczekiwaniom, ale też będzie funkcyjnym urządzeniem. Polecam zatem ekspresy do kawy – swiatekspresow.pl, gdzie duża ilość modelów pozwala nam na wybór urządzenia dla siebie.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.