Dlaczego warto kupić ekspres do kawy do domu?

Uwielbiamy wspierać nasze lokalne kawiarnie, ale wiemy, że kupowanie kawy od ulubionego baristy może stać się kosztownym nawykiem. Jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy domowy ekspres do kawy może stanowić coraz bardziej atrakcyjną alternatywę dla codziennej dawki kofeiny kupowanej w kawiarni.

Oszczędność

Biorąc pod uwagę, że filiżanka kawy w kawiarni kosztuje około 12 PLN możesz wydawać nawet 3000 PLN rocznie jeśli wypijesz jedną filiżankę kawy w kawiarni dziennie! A ta wartość będzie rosła, jeśli czasami zdecydujesz się na kawę z dodatkami lub dokupisz sobie coś słodkiego. Więc czy nie lepiej byłoby wziąć te pieniądze i zainwestować je we własny ekspres do kawy?

Ochrona środowiska

Jeśli nie będziesz używać kubka wielorazowego za każdym razem, gdy idziesz do kawiarni, przyczynisz się do miliarda kubków na wynos, które co roku trafiają na wysypiska śmieci. Rozkład każdego takiego kubka zajmuje tysiące lat. Oczywiście zrobienie kawy w domu oznacza większe prawdopodobieństwo, że użyjesz porcelanowego kubka. Jeśli używasz go codziennie, to co roku oszczędzasz co najmniej 365 kubków na wynos. Ekspres do kawy z młynkiem sprawia, że nie musisz kupować dodatkowego urządzenia elektrycznego. Możesz nawet użyć fusów w kompoście (wystarczy najpierw wymieszać je z organicznymi odpadami ogrodowymi, ponieważ same w sobie są zbyt kwaśne).

Sprawdź, jaki expres do kawy w sklepie Świat Ekspresów będzie odpowiedni dla Ciebie!

Wygoda

Niektórzy mogą powiedzieć, że kupowanie kawy na wynos to najwyższa forma: nie musisz tracić czasu na kupowanie ziaren, mielenie ich w domu, doskonalenie umiejętności czy czyszczenie ekspresu. To wszystko zrobi za Ciebie barista!

Kolejnym plusem picia kawy w kawiarni jest czynnik społeczny: dzielenie się swoimi doświadczeniami z kawą z przyjacielem lub współpracownikiem. Nawet rytuał porannego spaceru z psem może być idealną okazją do wypicia kubka ulubionej kawy!

Niektórzy twierdzą, że o wiele wygodniej jest po prostu iść do kuchni, aby zrobić kawę – nie musisz nawet zakładać odpowiednich ubrań ani wychodzić z domu! Dodatkowo, jeśli pracujesz w domu, łatwiej wypić filiżankę kawy w przerwie między spotkaniami!

Czy warto kupić ekspres do kawy – podsumowanie

Jak widzisz, istnieje dużo plusów zakupu ekspresu do kawy w domu. Pamiętaj, że zakup urządzenia nie przekreśli Twojego prawa do picia kawy z kawiarni – zawsze możesz po nią sięgnąć na mieście. Jednak odpowiednio przygotowana kawa z ekspresu w domu może być równie satysfakcjonująca, jak ta z profesjonalnej kawiarni.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.