Duża rodzina, duży dom i poręczny ekspres do kawy

Pytanie teraz jaki powinien być? Poniżej postaramy się wymienić wszystkie możliwe aspekty i cechy, które powinny zawierać się w Waszym przyszłym domowym ekspresie. Ma on spełniać oczekiwania każdego z członków rodziny, dlatego bierzemy pod uwagę wszystkie ewentualności. Na sam koniec zasugerujemy i podpowiemy, które rodzaje ekspresów będą sprawdzać się w Waszym przypadku najlepiej.

Bo ekspres powinien…

Odpowiadać Waszym potrzebom. Zastanówcie się wspólnie, co dla każdego z Was będzie najważniejszą funkcją. Jeśli ciężko Wam wymyśleć podobne cechy, warto o nich przeczytać u nas i wybrać, które z nich będą odrywały w Waszym domu najważniejszą rolę.

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pomyśleć o moc ekspresu. Jest ona odpowiedzialna za szybkość parzenia kawy, a może to mieć spore znaczenie, na przykład w przypadku rodziny, gdzie z rana panuje pośpiech do pracy czy szkoły. W takich sytuacjach kawa przydaje się w bardzo szybkim tempie bez zbędnego przygotowywania, a zatem już wiecie, że Wasz ekspres musi posiadać co najmniej 1500W, ponieważ w przeciwnym czasie jego moc nie będzie wystarczająca.

Następnie pomyślcie o ciśnieniu w ekspresie, gdzie upraszczając im jest ono wyższe, tym więcej możliwości przygotowania napojów posiadacie. Najlepiej zatem wybrać model o ciśnieniu 12-15 barów, dzięki czemu poza klasycznym espresso zrobicie również latte czy cappuccino. Jeśli już zastanawiamy się nad różnorodnością, to trzeba także pomyśleć o najmłodszych. Nie będą oni oczywiście pili napojów z kofeiną, ale może napoje czekoladowe czy kakao? Takie opcje również można spotkać w niektórych ekspresach, więc i dla dzieci znajdzie się coś przyjemnego.

Natomiast dla dorosłych trzeba rozwiązać dylemat pomiędzy gotową zmieloną kawą czy ziarnami do zmielenia. Pierwsza opcja nadaje się do większości ekspresów, gdyż jest już gotowa, ale musi być przez Was wcześniej sprawdzona, a gwarantujemy, że nie będzie smakować równie dobrze jak świeżo zmielone ziarna tej samej kawy. Jednak w tym przypadku potrzebny będzie także młynek do kawy i tutaj pojawia się kolejna rozterka – młynek osobny czy wbudowany w ekspres? Jak możecie się domyślić, druga opcja będzie dużo wygodniejsza, lecz wówczas wybierzcie młynek żarnowy, który o wiele skuteczniej wydobywa z ziaren wszystko, co najlepsze.

Czyli jaki ekspres wybrać?

Zgodnie z wcześniej wymienionymi cechami postanowiliśmy podzielić je pomiędzy trzy rodzaje ekspresów, które następnie dopasowaliśmy do konkretnych grup odbiorców o szczególnych wymaganiach. Sprawdź, więc w której części się mieścisz.

  • Ekspresy automatyczne – rozwiążą za Was wszelkie problemy i przygotują błyskawicznie Waszą ulubioną kawę, niezależnie od tego o jakim rodzaju mówimy. Zatem jeśli nie macie rano czasu na samodzielne przygotowanie kawy i oczekujecie wszelkich możliwych udogodnień, powinniście wybrać ekspres automatyczny.
  • Ekspresy kolbowe – polecane są szczególnie w domach, których picie kawy nie jest wyłącznie środkiem dodawania energii, ale przede wszystkim przyjemnym rytuałem, podczas którego bliscy mogą usiąść razem, napić się kawy i porozmawiać o rzeczach mniej lub bardziej codziennych. Wówczas możecie sami przygotować kawę z użyciem ekspresu kolbowego, co sprawi Wam przyjemność i satysfakcję zarówno w trakcie, jak i po.
  • Ekspresy kapsułkowe – naszym zdaniem nadają się dla osób, które jednocześnie prowadzą aktywniejszy tryb życia, a tym samym oczekują gotowych rozwiązań i jednocześnie różnorodnych. Kapsułki będą odpowiednie zarówno dla dorosłych z kawą espresso, cappuccino i innymi, jak i dzieci z kakao i pozostałymi smakołyki do przygotowania na raz.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.