Dzierżawa czy zakup ekspresu do kawy – co się bardziej opłaca?

Smaczna, aromatyczna i świeżo palona kawa to dla wielu jeden z najważniejszych elementów codziennej pracy. Dodaje energii i pozwala lepiej skupić się na wielu zadaniach. Z pewnością w żadnej firmie nie powinno zabraknąć ekspresu do kawy. Jednak co się bardziej opłaca – zakup urządzenia czy jego dzierżawa? Wiele firm umożliwia skorzystanie z takiej opcji, a bezpośrednio wybór należy od nas.

Dzierżawa ekspresu do kawy – zalety i wady

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na dzierżawę ekspresu do kawy. To korzystne i wielu przypadkach bardziej opłacalne rozwiązanie. Zakup profesjonalnego urządzenia wiążę się niekiedy z dużym kosztem. Dzierżawa ekspresu do kawy pozwala na nieco obniżenie kosztów – miesięczna kwota, którą musielibyśmy opłacać za ekspres, nie wpływa na budżet firmy. Jednocześnie nasi pracownicy mogą cieszyć się aromatyczną i smaczną kawą każdego dnia, co z pewnością będzie ich satysfakcjonowało i zachęcało do efektywniejszej pracy. Ogromną zaletą tego rozwiązanie jest również brak kosztów związanych z serwisowaniem – wlicza się to najczęściej w cenę wynajmu urządzenia. Dzięki temu, gdy urządzenie przestanie działać, możemy oddać firmie, aby usunęła usterkę. Możemy również wybrać ekspres do kawy, który idealnie wpisze się w potrzeby firmy. W przypadku zakupu ekspresu bardzo istotne są koszty, dlatego niektóre przedsiębiorstwa, chcąc obniżyć koszty zakupu urządzenia, decydują się na znacznie gorszy model pod względem jakości. Dlatego ekspres do kawy do biura dzierżawa to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy.

Zakup ekspres do kawy – warto?

Wiele firm, mimo opcji związanej z dzierżawą decyduje się na zakup ekspresu do kawy zamiast jego wynajmu. Takie rozwiązanie ma oczywiście wiele zalet związanych z posiadaniem ekspresu na własność. Dokonujemy płatności jednorazowo i nie musimy martwić się comiesięczną zapłatą. Oczywiście po drodze mogą spotkać nas usterki oraz uszkodzenia ekspresu, gdzie musimy wówczas samodzielnie zająć się tematem naprawy. W przypadku dzierżawy zajęłaby się tym firma, od której ekspres wynajmujemy.

Jednak tak naprawdę to, co jest bardziej opłacalne, zależy od specyfiki oraz pracy danej firmy. Ilość wypitej kawy, wymagań czy dodatkowych funkcji to kolejne z kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Mimo wszystko wiele osób ceni sobie dzierżawę ze względu na to, że często firma dorzuca nam opakowania kawy albo mamy ją w dużo obniżonej cenie. Najważniejsze jednak jest to, aby kawa była każdego dnia aromatyczna oraz zawsze pod ręką!

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.