Kup świetny ekspres do kawy do biura i pracuj z przyjemnością każdego dnia!

Chcesz kupić ekspres do swojego biura, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować? Przeczytaj wpis, a dowiesz się na co zwrócić uwagę!

Twoi pracownicy na pewno docenią możliwość przygotowania pysznej kawy z ekspresu w ciągu całego dnia pracy. Regularna dostawa kofeiny odbije się na efektywnej pracy i dobrym humorze zespołu. Przeczytaj na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

Ekspres do kawy – rodzaje

Można wyróżnić 4 typy ekspresów:

  • Ekspresy ciśnieniowe automatyczne – to kompromis między ekspresami przelewowymi czy na kapsułki a ekspresem ciśnieniowym kolbowym. Szybko przygotujesz kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Za pomocą paru ruchów, a czasem nawet jednego przycisku (tzw. ekspresy „One Touch”) możemy przygotować każdy rodzaj kawy. W porównaniu z ekspresami kolbowymi to duża oszczędność czasu. Twoi pracownicy również nie muszą posiadać specjalnych umiejętności parzenia kawy.
  • Ekspresy ciśnieniowe kolbowe – przyrządzanie kawy oraz zadbanie o ich czystość wymaga chyba najwięcej umiejętności spośród wszystkich typów urządzeń. Jednak odpłacają się wyrafinowanym naparem. Zazwyczaj wybierają go osoby, które kochają nie tylko samo picie kawy, ale również znają się na jej przyrządzaniu. Ekspresy ciśnieniowe kolbowe są polecane przez baristów.
  • Ekspresy ciśnieniowe na kapsułki – to bardzo wygodny i szybki sposób parzenia kawy. We wnętrzu kapsułki znajduje się inna mieszanka w zależności od rodzaju kawy, jaki chcemy przygotować np. espresso czy latte. W zależności od upodobań i nastroju możemy
    w prosty sposób wyczarować pożądany napój. Niektórzy nie lubią tego typu ekspresów z racji tego, że siłą rzeczy kawa nie jest parzona ze świeżo mielonych ziaren.
  • Ekspresy przelewowe – są najprostszymi w obsłudze urządzeniami. Jak sama nazwa wskazuje woda przelewana jest przez zmieloną kawę. Ekspres jest wyposażony w filtr i w ten sposób uzyskuje się smaczny napar oczywiście bez fusów. Plusem tego rozwiązania jest również stosunkowo niska cena oraz możliwość przygotowania dużej ilości napoju w krótkim czasie.

Jeśli jesteś już zdecydowany na rodzaj sprzętu polecamy ekspres do kawy siemens.

 

Ekspres do kawy – parametry

Jeśli w dalszym ciągu wahasz się i nie wiesz, jaki ekspres wybrać, mamy jeszcze kilka wskazówek. Oprócz typu ekspresu, sprawdź jeszcze jego funkcje i porównaj z potrzebami Twoich pracowników.

  • Rodzaje kaw – Może być tak, że każdy z pracowników lubi pić inną kawę. Zapoznaj się z możliwościami danych ekspresów, zobacz jakie kawy można przygotować z ich pomocą oraz czy można ustawić w nich inne parametry np. moc napoju
  • Wydajność urządzenia – Inny ekspres do kawy kupisz dla 20 osób a inny dla 100 pracowników. Musisz wiedzieć ile szacunkowo kaw będzie przyrządzanych w ciągu jednego dnia. Na tej podstawie wybierz urządzenie, które będzie wydajne.

Wybór ekspresu do kawy to często spory dylemat. Mam nadzieje, że nasze wskazówki pomogą Ci podjąć decyzję i cieszyć się pyszną kawą każdego dnia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.