Ekspres kolbowy kontra ekspres automatyczny – który wybrać?

Chcesz kupić ekspres do kawy i nie wiesz, czy zdecydować się na ekspres kolbowy czy automatyczny? Poniżej postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości!

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez choćby jednej filiżanki kawy. Czasami jest to po prostu konieczne, kiedy jesteśmy zmęczeni. Innym razem kawa wypita w dobrym towarzystwie jest po prostu miłą odskocznią. Picie kawy po prostu nie tylko dodaje energii, ale i przysłowiowych skrzydeł! To nieodłączny element przerwy w pracy, popołudniowych spotkań z przyjaciółmi i przeróżnych przyjęć.

Opakowanie wyjątkowo wyselekcjonowanych, aromatycznych ziaren to również doskonały prezent zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Twoje spotkania zarówno z bliskimi jak i sam na sam z kawą, mogą stać się jeszcze bardziej wyjątkowe… Ekspresy kawa – Świat Ekspresów jest miejscem, gdzie znajdziesz tylko najlepsze urządzenia!

Kolbowe ekspresy do kawy

Jeśli szukasz profesjonalnego ekspresu do kawy, musisz zdecydować się na ekspres ciśnieniowy kolbowy. Dzięki niemu możesz skontrolować każdy pojedynczy proces składający się na przygotowanie mistrzowskiej kawy. Podejmujesz szereg wyborów: decydujesz o mieszance kawy, stopniu zmielenia ziaren oraz stopniu ich ubicia. Masz kontrolę absolutnie nad wszystkim! W przeciwieństwie do ekspresów automatycznych, kolbowe nie posiadają wbudowanego młynka. W tym przypadku musisz przeznaczyć dodatkowy budżet na jego zakup.

W celu zmielenia kawy musisz się zaopatrzyć w osobny sprzęt. Spienianie mleka odbywa się manualnie przy użyciu specjalnych urządzeń z dyszą i metalowych dzbanuszków. Jak profesjonalnie spienia się mleko? Zacznij od umieszczenia dyszy pod lekkim kątem i około 0,5-1 cm pod powierzchnią. W miarę upływu czasu urządzenie powinno się przesuwać w głąb płynu. Jeśli chcesz, aby pianka mleka była jeszcze bardziej kremowa, pod koniec spieniania mleka, poruszaj delikatnie, okrągłymi ruchami dzbankiem i delikatnie stuknij nim o blat.  Zawodowi bariści pracują nad swoim warsztatem całe życie, dlatego nie zniechęcaj się!

Automatyczne ekspresy do kawy

Automatyczne ekspresy do kawy są bardzo popularne. To wszystko za sprawą tego, że możesz z ich pomocą w szybki sposób i bez specjalnych umiejętności przygotować wysokiej jakości kawę. Do minimum ograniczają nasz czas spędzony na zaparzaniu kawy. Wystarczy, że będziesz regularnie uzupełniać poziom wody, mleka i kawy w przeznaczonych do tego pojemnikach.

Za pomocą kilku kliknięć (w niektórych modelach, nawet jednego!) przygotujesz taką kawę na jaką tylko masz ochotę: espresso, cappuccino, latte, flatwhite. Czy to nie wspaniałe? Z powodzeniem możesz uzyskać smak i aromat prawdziwej kawy rodem z najlepszej włoskiej kawiarni. Młynek do kawy oraz system spieniania mleka jest wbudowany w urządzenie. Cały proces parzenia kawy od początku do końca odbywa się we wnętrzu ekspresu. W urządzeniach tego typu często występują opcje, które możesz dostosować do swoich upodobań. Często jest to grubość zmielenia ziaren, ilość mleka lub moc kawy.

Zarówno kolbowe ekspresy do kawy, jak automatyczne ekspresy do kawy mają swoich zwolenników. Wszystko zależy od tego czy zależy Ci wyłącznie na wypiciu dobrej jakości kawy, czy jesteś prawdziwym miłośnikiem tego napoju i chcesz mieć kontrolę nad każdym etapem jej przygotowania.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.