Jak dbać o ekspres do kawy w biurze?

Ekspres do kawy to urządzenie, które musi być szybkie i łatwe w obsłudze. Niekiedy zapominamy również o jego odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu danych elementów, a wydłuża to żywotność urządzenia. W poniższym artykule przedstawiamy kilka wskazówek na ten temat.

Filtr wody – ważny element w ekspresie

Zapobiega powstaniu kamienia oraz osadu, a także usuwa wszelkiego rodzaju bakterie. Regularnie wymieniany z pewnością zapewni odpowiedni oraz na najwyższym poziomie smak kawy. Umieszczony oczywiście w zbiorniku na wodę. Wydłuża żywotność urządzenia i sprawia, że smak kawy jest zdecydowanie lepszy. Sama woda odgrywa istotną rolę, ponieważ powinna być wymieniana regularnie po każdym dniu użytkowania. Pozwoli zachować to odpowiednią świeżość i dana ilość osadu nie będzie zbyt nadmiernie gromadzona. Najlepszej jakości woda przyczynia się również do lepszego smaku naszej ulubionej kawy. Z pewnością będzie ona aromatyczna i zyska wiele walorów smakowych. Istotna jest wymiana filtra i samej wody codziennie, jeśli ekspres znajduje się w biurze. O tyle jest to ważne ze względu na wysoką wydajność urządzenia w tych warunkach.

Czyszczenie urządzenia

Ekspres do kawy, który jest użytkowany w biurze, powinien być regularnie czyszczony. Pod uwagę musimy brać szczególnie elementy, które są narażone na zbieranie się osadu oraz kamienia. Mowa o zbiornikach na wodę, fusy, blok zaparzania, tackę ociekową oraz dysze spieniającą, jak i sam spieniacz. Oczywiście wiele z najnowszych modeli ma funkcję samooczyszczania, gdzie dostaniemy odpowiedni komunikat, aby urochomić taką funkcję. Jednak to nie w zupełności wystarcza. Niekiedy musimy również sami wyczyścić dane elementy.  Szczególnie zwracajmy uwagę na systemy spieniające – mleko nie ulegnie fermentacji oraz nie zaschnie. Pozwoli to uzyskać gęstą oraz przyjemną piankę w ulubionych mlecznych wariantach kawy. Ułatwić to zadanie mogą specjalnie środki czyszczące, np. tabletki lub płyny, które rozpuszczają pozostałości po kawie, wodzie czy mleku. Pozwala ona na oczyszczenie części wewnątrz ekspresu wraz jego konserwacją. Ważną kwestią jest również odkamienianie. Pozwoli to na pozbycie się resztek osadu oraz kamienia. Ekspresy do biura wymagają zdecydowanie większej dbałości o każdy element urządzenia.

Serwis ekspresów biurowych

Jak dobrze wiemy, w biurze ekspresy do kawy są znacznie częściej eksploatowane, niż np. w naszym domu. Często pracowników jest kilku, a nawet kilkunastu, a piją oni kawę nawet dwa lub trzy razy! W skali miesiąca, czy nawet roku daje to bardzo dużą ilość wykonanych kaw, a jak wiadomo, każde urządzenie posiada swoją przydatność i wydajność. Ważne jest to, aby nie ignorować informacji o konieczności czyszczenia ekspresu.

Co wówczas, jeżeli borykamy się z jego awarią, a sam sprzęt był zakupiony stosunkowo niedawno? W takim wypadku warto znaleźć firmę, która w swojej ofercie ma usługę taką jak naprawa ekspresów do kawy. Wrocław, który jest dużym miastem, z pewnością ułatwi to zadanie. Pamiętajmy, że wiele firm prowadzi również obsługę Klienta wysyłkową, a nawet oferuje ekspres zastępczy na czas serwisu urządzenia.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.