Jaki ekspres do biura wybrać?

Ekspres do kawy to urządzenie, bez którego wielu pracodawców oraz pracowników nie wyobraża sobie dnia pracy. O korzyściach płynących z picia aromatycznego napoju nie trzeba się zbyt mocno rozpisywać. Co w sytuacji, gdy chcemy kupić ekspres do kawy do firmy? Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę?

Wybór ekspresu do biura – od czego zacząć?

Przed wyborem odpowiedniego modelu ekspresu do kawy należy koniecznie zapoznać się z zapotrzebowaniem, jeśli chodzi o kawę. Przede wszystkim trzeba określić ilość pracowników w firmie, która będzie korzystać z ekspresu do kawy. Nieodpowiednio wydajne urządzenie szybko może się zepsuć i doprowadzi do konieczności ponownego zakupu ekspresu. Pracownicy powinni również przedstawić swoje preferencje, co do rodzajów spożywanych kaw, a także dziennej ilości wypitych filiżanek.

Na co zwrócić uwagę czy wyborze ekspresu do kawy?

Podczas zakupu ekspresu do kawy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność urządzenia. Ważna jest również łatwa i szybka obsługa, szybkość spieniania mleka, wielkość pojemność na wodę, sposób konserwacji urządzenia oraz jego wygląd. Wybór ekspresu powinien być również uzależniony od wielkości pojemnika na wodę czy zbiornika na kawę. Oprócz tego zwróćmy uwagę na dodatkowe funkcje, np. podgrzewanie filiżanek, podwójny dozownik, regulacja temperatury wody, stopnia mielenia czy intuicyjny wyświetlacz.

Warto zdecydować się na zakup urządzenia przez Internet ze względu na dużo zalet, np. dodatkowe promocje, gratisy czy darmową dostawę. Dlatego polecamy biurowe ekspresy do kawy w sklepie Świat Ekspresów. Znajdziesz tam szeroką ofertę marek oraz modeli urządzeń do biura.

Jaki ekspres do biura wybrać?

Spośród szerokiego wyboru modeli ekspresów do kawy, warto zastanowić się, który okaże się najlepszy w naszej firmie. Z pewnością rozważyć może trzy możliwości zakupu ekspresu:

  • kolbowego
  • na kapsułki
  • automatycznego

Pierwsza wariant wymaga nieco czasu, aby móc przygotować odpowiednią kawę. Proces jej przyrządzania należy rozpocząć od zmielenie kawy, gdzie najczęściej wymaga to od nas posiadania dodatkowego, wolnostojącego urządzenia. Następnie kawę umieszcza się w kolbie i pod wpływem ciśnienia, woda przechodzi przez kolbę aż do filiżanki, gdzie mamy już gotową kawę. Z pewnością w większych biurach taka opcja się nie sprawdzi.

Ekspres na kapsułki to takie urządzenie. Ponadto nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy jedynie umieścić wybraną kapsułkę w odpowiednie miejsce. Samo urządzenie nie jest drogie, ale musimy również zapłacić na za kapsułki od dedykowanego producenta. Szybko i w łatwy sposób przygotowuje kawę. Zdecydowanie to rozwiązanie polecane jest firmom z małą ilością pracowników.

Ekspres automatyczny to absolutny faworyt spośród wszystkich wymienionych urządzeń. Nadaje się do każdego typa biur, zwłaszcza tych, gdzie znajdziemy dużą ilość osób, pijących kawę. W pełni zautomatyzowany i właściwie bez naszego udziału przyrządza wybrany rodzaj kawy. Ponadto może pochwalić się wieloma dodatkowymi opcjami.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.