Jaki ekspres do kawy do domu?

Ekspres do kawy to ważne urządzenia w domu, szczególnie dla prawdziwych miłośników tego specjału. Na rynku możemy dostrzec wiele rodzajów tego sprzętu, stąd często nie wiemy co wybrać i na jaki ekspres się zdecydować. Automatyczny, kolbowy, a może na kapsułki? W dzisiejszym artykule przedstawimy trzy wymienione urządzenia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Przede wszystkim podczas wyboru ekspresu do kawy, należy przyjrzeć się paru ważnym funkcjom oraz cechom, które warto, aby nasze urządzenie posiadało. W trakcie zakupów zwróć uwagę na:

  • moc,
  • ciśnienie,
  • szybkość przygotowania kawy,
  • wygląd i ogólny design,
  • wbudowany młynek,
  • system spieniania mleka/spieniacz,
  • samooczyszczanie,
  • wiele rodzajów kawy,
  • energooszczędność.

Ekspresy do kawy – rodzaje

Ekspres na kapsułki

Urządzenie kapsułkowe charakteryzuje przede wszystkim niska cena, ponieważ można za kilkaset złotych kupić taki ekspres. Jednak musimy mieć na uwadze fakt, że jeśli chcemy przyrządzić, dzięki niemu kawę to musimy wybrać kapsułki dedykowane pod producenta ekspresu. Nie zawsze są one również tak tanie, ale mają dużą zaletę – szeroki wybór rodzajów kaw. Wystarczy jedynie włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, napełnić zbiornik z wodą…i gotowe!

Ekspresy automatyczne

Zdecydowanie cieszą się największą popularnością ze względu na automatyzację wielu funkcji. Za pomocą jednego przycisku przyrządzimy odpowiednią kawę, o jakiej marzymy. W dodatku posiadają wbudowany młynek oraz system spieniania mleka. Przygotowanie kawowego specjału trwa dosłownie kilka chwil, dlatego cenią go sobie osoby zabiegane, które uwielbiają cieszyć się smakiem i aromatem kawy o najwyższej jakości.

Ekspresy kolbowe

Podczas przygotowania kawy w ekspresie kolbowym musimy nieco uzbroić się w cierpliwość. Wszystko to za sprawą tego, że zmieloną kawę (w młynku wbudowanym – o ile nasz ekspres go posiada lub osobnym, wolnostojącym) umieścić i ubić w kolbie, które jest sitem. Gdy chcemy przyrządzić kawę w mlecznych wariantach, to koniecznie należy zaopatrzyć się w spieniacz lub dysze spieniającą, ponieważ tego elementu często tego typu ekspresy nie posiadają. Nowocześnie modele mogą jednak pochwalić się już tą funkcją.

Gdzie kupić ekspres do kawy?

Dobrej jakości ekspres do kawy możemy bez problemu zakupić poprzez Internet. Znajdziemy tam dużo rodzajów urządzeń dopasowanych do naszych potrzeb. Dodatkowo wraz z zakupami internetowymi możemy liczyć na dodatkowe zniżki, promocje oraz gratisy np. opakowania kawy, przedłużony okres gwarancyjny, czy darmową dostawę. Polecamy zatem Świat Ekspresów ekspresy do kawy, gdzie znajdziesz dużą ilość modeli urządzeń wielu marek w atrakcyjnych cenach, które niekiedy są dużo niższe niż w tradycyjnych sklepach internetowych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.