Jaki rodzaj ekspresu do kawy jest najlepszy?

Wybierając ekspres do kawy, zwracamy dużą uwagę na jakość. Urządzenie powinno w końcu stanowić inwestycję na długie lata. Gdy stawiamy na profesjonalne modele, należy zaopatrzyć się w sprzęt dopasowany do naszych oczekiwań. Warto zastanowić się, jaki ekspres do kawy sprawdzi się najlepiej. Rodzajów jest kilka –  ekspres przelewowy, na kapsułki, kolbowy oraz automatyczny.

Ekspres przelewowy

Przelewowy ekspres do kawy to proste i tanie urządzenie. Idealny sprzęt dla tych, którzy cenią sobie klasyczne espresso lub czarną kawę. Zmielone ziarna zalewane są gorąco wodą. Woda gotuje się w pojemniku, przepływa przez dozownik z umieszczoną kawą, a następnie przelewa się do dzbanka.  W nowszych modelach pojawia się młynek, który umożliwia samodzielne ustalenie stopnia mielenia ziaren.

Ekspres na kapsułki

Wiele osób decyduje się na ekspres na kapsułki ze względu na kompaktowy wygląd i wygodę podczas użytkowania. Przygotowanie napoju to wybór kapsułki oraz uzupełnienia pojemnika na wodę. Przyrządzenie kawy zajmuje dosłownie kilka chwil. Warto jednak wiedzieć, że kapsułki dedykowane są pod dany model ekspresu do kawy. Zazwyczaj mamy jednak do wyboru wiele rodzajów kawy w kapsułkach.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy

Ekspres kolbowy powinien posiadać odpowiednie preferowane ciśnienie, aby móc przyrządzić wiele kaw. W przypadku tego urządzenia gorąca woda trafia do pojemnika ze zmieloną kawą, czyli kolby i parzy świeży oraz aromatyczny napój. Musimy jednak pamiętać, że niektóre modele nie posiadają młynka. Gdy chcemy zatem cieszyć się smakiem oraz aromatem ziaren kawy, musimy uprzednio sami je zmielić. Jednak bez problemu do ekspresu można dokupić młynek, czy dyszę spieniającą, jeśli stawiamy na mleczne napoje. Nowsze urządzenia posiadają funkcję spieniania mleka.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Ekspres automatyczny może zdecydowanie pochwalić się szybkością, funkcjonalnością oraz intuicyjnym użytkowaniem. Przyrządzenie kawy odbywa się poprzez jeden przycisk z pomocą panelu sterowania (często także dotykowy). Cechuje go również różnorodność wyboru napoju, od espresso, po latte. Modele ekspresu automatycznego posiadają wbudowany młynek, jak i system spieniania mleka, dlatego możemy przygotować każdy rodzaj kawy. W dodatku pojemniku na wodę, ziarna, mleko, czy fusy ułatwiają użytkowanie. Ekspres pobiera wodę, podgrzewa ją, a następnie przepuszcza przez sito zmieloną w młynku kawę. Tego typu ekspresy do kawy to bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązania. Idealne dla osób ceniących jakość, jak i wygodę oraz czas.

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.