Jaki wybrać profesjonalny ekspres do kawy?

Chcesz delektować się aromatyczną i niepowtarzalną kawą o wyjątkowym smaku i aromacie? Z pewnością pomoże Ci w tym wybór profesjonalnego ekspresu do kawy. Przyrządzi ulubiony napój szybko i łatwo. Jakie zatem urządzenie warto wybrać? Przedstawimy Ci wszystkie niezbędne wskazówki.

Wybór ekspresu do kawy – 3 istotne kwestie

Przed zakupem wybranego ekspresu, warto zastanowić się nad tym, co dane urządzenie powinno posiadać. Jaki sprzęt wybrać i co musi mieć?

Młynek do kawy

Istotne jest, aby wybrać ekspres z wbudowanym młynkiem do kawy. Najlepiej, aby urządzenie posiadało żarnowy, stalowy młynek, który jest odporny na uszkodzenia, a podczas mielenia ziaren nie tracą one swoich właściwości.

Ciśnienie i moc ekspresu

Od 9 do 15 i więcej barów powinien posiadać ekspres, aby przygotować każdy rodzaj kawy. Moc, jaką ekspres powinien posiadać to minimum 1450 W. Umożliwi to przygotowanie kawy szybko i łatwo. Warto tym samym zwrócić uwagę na system grzewczy – najczęściej bojler lub termoblok.

System spieniania mleka

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników mlecznych rodzajów kawy na bazie espresso. Możemy spotkać w ekspresach spieniacz, dyszę spieniającą lub właśnie system spieniana mleka.

Profesjonalny ekspres do kawy – funkcje

Dobry i przede wszystkim profesjonalny ekspres do kawy to duża ilość funkcji, dzięki którym przygotujemy ulubioną kawę. Dlatego profesjonalny ekspres posiada najczęściej:

 • podgrzewanie filiżanek,
 • regulację twardości wody,
 • One Touch,
 • dotykowy panel sterowania,
 • dedykowaną aplikację,
 • sterowanie smartfonem,
 • ustawienie temperatury, mocy i ciśnienie
 • ustawienie mielenia ziaren,
 • podwójny dozownik,
 • samooczyszczanie,
 • funkcję pamięci.

Ekspres – automatyczny czy kolbowy? Który wybrać?

Automatyczny i kolbowy ekspres (ciśnieniowe) to najpopularniejsze modele urządzeń, które chętnie wybierają lokale gastronomiczne oraz miłośnicy kawy do swojego domu. Ekspres kolbowy wymaga od nas nieco więcej czasu. Za pomocą kolby wsypuje się zmieloną już kawę. Nie zawsze jednak posiada młynek do kawy czy spieniacz. Często zatem musimy sami uprzednio zmielić ziarna i spienić mleko. Z kolei automatyczny ekspres jest bardzo szybki i łatwy w obsłudze. Wystarczy nam jeden przycisk, aby przyrządzić wybraną kawę spośród wielu jej rodzajów. Bez problemu przygotujemy espresso lub napój o mlecznym wariancie. Ekspres posiada również szereg intuicyjnych oraz funkcjonalnych parametrów.

Aby ułatwić sobie wybór, skorzystaj z różnych poradników i sprawdź listę urządzeń, które sprostają każdym oczekiwaniom. Profesjonalne ekspresy do kawy – zobacz ranking, a przekonasz się, że wiele modeli ekspresów jest właśnie dla Ciebie.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.