Co musi posiadać Twój wymarzony ekspres do kawy?

Z pewnością wybór odpowiedniego modelu ekspresu do kawy wcale nie jest łatwe, szczególnie gdy chcemy znaleźć dobry egzemplarz w nieco niższej cenie z zachowaniem wielu przydatnych funkcji. Przedstawiamy Ci zatem, co powinien posiadać ekspres do kawy, aby był jak najbardziej funkcjonalny.

Funkcje w ekspresie do kawy

Ekspresy do kawy posiadają wiele intuicyjnych funkcji, które mają za zadanie pomóc nam przyrządzić wybrany rodzaj naszej ulubionej kawy. Dlatego warto zastanowić się, na jakich parametrach nam zależy. Wśród wielu z nich znajdziemy w ekspresach funkcje:

  • podgrzewanych filiżanek,
  • samooczyszczania,
  • spieniania mleka,
  • One Touch,
  • dedykowaną aplikację,
  • tryb dwóch filiżanek,
  • podgrzewanie wody,
  • regulacja mocy, ciśnienia, temperatury czy stopnia mielenia,
  • wbudowany młynek.

Tak naprawdę funkcji w ekspresie do kawy można wymieniać w nieskończoność, ponieważ coraz to nowsze modele oferują nam wiele przydatnych parametrów.

Wbudowany młynek i system spieniania mleka

Zarówno młynek, jak i system spieniania mleka został już przez nas wymieniony w funkcjach powyżej, ale warto wspomnieć, że jeśli chcemy delektować się kawą najwyższej jakości, to właśnie tych dwóch opcji nie może zabraknąć. Wbudowany młynek ułatwia praktycznie połowę procesu przygotowania kawy. Nie musimy pokusić się o wybór dodatkowego urządzenia, a młynek sam zmieli odpowiednio ziarna. To wygodne rozwiązanie i coraz częściej dostępne szczególnie w urządzeniach automatycznych. Z kolei system spieniania mleka umożliwi nam przygotowanie mlecznej kawy na bazie espresso właściwie w kilka sekund.

A może ekspres używany?

Wbrew pozorom ekspresy używane cieszą się dużą popularnością ze względu na niższe ceny niż nowe modele. Warto jednak pamiętać, że niektóre egzemplarze zostały jedynie kilka razy użyte, a wiele z nich są nadal w bardzo dobrym stanie. Właściciele takich urządzeń decydują się zazwyczaj oddać taki ekspres, dzięki temu my możemy go kupić po niższej cenie. Wystarczy jedynie sprawdzić, czy na pewno został odpowiednio serwisowy oraz, czy nie posiada żadnych ukrytych wad lub nieprawidłowości. Możemy zatem mieć w posiadaniu wysokiej jakości urządzenia z wieloma funkcjami, które często nie były nawet dobrze testowane. W wielu sklepach znajdziemy używane ekspresy, dlatego nie musi się martwić, że nie uda nam się nabyć sprzętu po niższej cenie. Warto zatem zdecydować się na używane ekspresy do kawy (tutaj), jeśli zależy nam na dobrej jakości wraz z zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.