Ekspres do biura – najważniejsze zalety

Ekspres do biura powinien być prostym i łatwym w obsłudze urządzeniem. Obecnie świeżo zaparzona kawa to niezbędny elementy w trakcie pracy. Dlatego nic dziwnego, że właściciele firm decydują się na rozwiązanie, jakim jest wybór ekspresu. Jakie powinien posiadać najważniejsze zalety oraz jakie urządzenie wybrać? Z pewnością warto odpowiednio zwrócić uwagę na wybrany sprzęt, aby móc cieszyć się kawą najwyższej jakości.

Jaki rodzaj ekspresu do biura sprawdzi się najlepiej?

Jaki zatem biurowy ekspres do kawy wybrać? Oto nasze propozycje, nad którymi rodzajami urządzenia warto się zastanowić:

  • Ekspres na kapsułki – sprawdzi się w mniejszych biurach, łatwa i szybka obsługa. Samo urządzenie jest bardzo tanie, ale trzeba zaopatrzyć się dodatkowo w kapsułki od dedykowanych producentów.
  • Ekspres automatyczny – najbardziej popularny wybór ekspresu wśród firm oraz biur. Posiada wiele dodatkowych opcji, jest zautomatyzowany, gdzie przyrządzenie kawy odbywa się właściwie bez naszego udziału.
  • Ekspres przelewowy – dedykowany biurom oraz firmom bez szczególnych wymagań odnośnie kawy.

Wybór ekspresu do kawy

Jeśli jesteś przekonany, że potrzebujesz ekspresu do biura, to z pewnością warto dokonać wyboru odpowiedniego urządzenia. Zakup jednak ekspresu nie jest wcale takie proste, a wszystko to za sprawą rozmaitych funkcji, na które należy zwrócić uwagę.

Wydajność ekspresu

Z pewnością to jedna z kluczowych kwestii podczas wyboru ekspresu do biura. Ilość przygotowanych kaw dziennie jest niezwykle ważna, wydajność jest taką ceną, na którą powinniśmy zwrócić uwagę na samym początku. Dlatego najpierw należy dowiedzieć się ile osób oraz w jakich ilościach będą pili kawę – pozwoli nam to oszacować przyszłą wydajność ekspresu. Można ekspres podzielić na 3 wielkości, jeśli chodzi o przygotowanie kawy w ciągu dnia:

  • 20-30 kaw dziennie
  • 50 kaw dziennie
  • 100-150 kaw dziennie

Łatwa obsługa i funkcja samooczyszczania

Zazwyczaj na przygotowanie kawy w czasie pracy nie mamy zbytnio dużo czasu. Dlatego ekspres powinien być szybki w obsłudze. Musi on być także prosty i intuicyjny, tak, aby każdy mógł sobie z nim poradzić. Dodatkową i przydatną opcją może okazać się samooczyszczanie, gdzie nie będziemy musieli sami codziennie dokonywać długotrwałego czyszczenia ekspresu. Zrobi to za nas sam ekspres – wystarczy, że zdecydujemy się na odpowiednią funkcję na wyświetlaczu. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie spotkamy najczęściej w ekspresach automatycznych.

Możliwość przygotowanie wielu rodzajów kawy

Z pewnością nie wszyscy w firmie lub biurze piją tylko i wyłącznie mocne espresso. Znajdziemy również i takich, którzy preferują inne mleczne warianty kawy na bazie właśnie espresso. Dlatego należy zaopatrzyć się w ekspres, który umożliwia nam przygotowanie różnych rodzajów kaw względem własnych preferencji.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.