Ekspres do kawy do domu – jakie kupić dobre urządzenie?

Ekspres do kawy to jedno z ważniejszych urządzeń w domu, szczególnie dla miłośników kawowych napojów różnego rodzaju. Dlatego na rynku możemy znaleźć wiele modeli ekspresu, który będzie dopasowany do naszych oczekiwań. Jaki jednak ekspres wybrać? Automatyczny, na kapsułki, a może urządzenie kolbowe? Zapoznaj się z naszym poniższym artykułem, a my skutecznie podpowiemy Ci, jakie urządzenie warto kupić.

Wybór ekspresu do kawy – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim podczas wyboru odpowiedniego ekspresu do kawy należy przyjrzeć się kilku kwestiom oraz parametrom:

  • moc oraz ciśnienie ekspresu,
  • szybkość i łatwość przygotowania kawy,
  • dodatkowe funkcje: podwójny dozownik, One Touch, sterowanie smartfonem itp.,
  • system spieniania mleka/spieniacz/dysza spieniająca,
  • energooszczędność,
  • ogólny wygląd i design ekspresu,
  • możliwość przygotowania wielu rodzajów kawy,
  • samooczyszczenie oraz możliwość automatycznej konserwacji,
  • wbudowany młynek.

Ekspres do kawy. Jakie urządzenie wybrać?

Ekspres kolbowy

Przygotowanie kawy w ekspresie kolbowym jest dla niektórych dłuższym oraz bardziej skomplikowanym procesem. Cały proces ten rozpoczynamy od zmielenia ziaren w wolnostojącym młynku (jeśli nasz ekspres nie posiada wbudowanego), gdzie następnie umieszcza się w kolbie i delikatnie ubija. Nie wszystkie kolbowe ekspresy posiadają wbudowany młynek oraz system spieniania mleka.. Z pewnością kawa z ekspresu kolbowego będzie wyjątkowo smaczna oraz aromatyczna.

Ekspres na kapsułki

Urządzenie na kapsułki jest często wybierane ze względu na swoją cenę, ponieważ sam ekspres można dostać już od kilkuset złotych. Natomiast musimy mieć na uwadze fakt, że jeśli chcemy przyrządzić kawę w nim, należy wyposażyć się w kapsułki od danego producenta. Wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, napełnić zbiornik z wodą, umieścić filiżankę lub kubek i gotowe.

Ekspres automatyczny

Ekspresy automatyczne cieszą się praktycznie największą popularnością ze względu na to, że charakteryzują się szybkim działaniem oraz prostą obsługą. Możemy praktycznie za pomocą jednego przycisku przyrządzić swoją ulubioną kawę. To idealny ekspres dla wszystkich, którzy są zabiegani i nie mają zbyt dużo czasu, aby rano cieszyć się rytuałem przygotowania wybranej kawy.

Gdzie kupić ekspres do kawy?

Przede wszystkim ekspresy do kawy możemy kupić w sklepach stacjonarnych z takimi urządzeniami. Jednak nie zawsze wszystkie modele są tam wystawione i nie możemy ich fizycznie oglądać. Bez problemu uda nam się znaleźć odpowiedni model ekspresu przez Internet. Znajdziemy tam wiele rodzajów urządzeń dopasowanych do naszych potrzeb. Polecamy używane ekspresy do kawy Jura, gdzie masz możliwość wybrać urządzenie używane, ale o wysokiej jakości oraz w niższej cenie. Oprócz  sporego wyboru urządzeń możesz także znaleźć odpowiednie akcesoria do danego ekspresu czy opakowania kawy właśnie w sklepach internetowych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.