Jaki ekspres do biura? –  kwestie, na które musisz zwrócić uwagę

Kupno odpowiedniego ekspresu do biura to inwestycja w dobre samopoczucie, a co za tym idzie, produktywność Twoich pracowników. Warto poświęcić trochę czasu na research, aby dobrze wybrać! Kawa z rana – rytuał większości z nas, niestety nie zawsze znajdujemy czas na wypicie jej w domu. Firmowy sprzęt, który pozwoli na szybkie i przyjemne jej przygotowanie, będzie dobrze służył i nie sprawiał kłopotów, to gwarancja dobrego poranka i dalszej części dnia. Na rynku jest masa produktów, w której łatwo się zgubić. Jeśli szukasz wskazówek na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do firmy, dobrze trafiłeś! 

Rodzaje ekspresów czyli jaki ekspres do biura możesz wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się jaki ekspres do biura wybrać, poniżej przedstawiono 4 podstawowe typy ekspresów do kawy:

  • Ekspresy przelewowe – to proste w obsłudze i najprostsze w konstrukcji urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje woda przelewana jest przez zmieloną kawę. Urządzenie jest wyposażone w filtr i w ten sposób uzyskuje się smaczny napar, w którym nie ma prawa być fusów. Plusem tego rozwiązania jest również stosunkowo niska cena oraz możliwość przygotowania dużej ilości napoju w krótkim czasie.
  • Ekspresy ciśnieniowe na kapsułki – to oszczędność czasu spowodowana pominięciem mielenia kawy. We wnętrzu kapsułki znajduje się odpowiednio przyrządzona mieszanka dedykowana danemu typowi np. espresso, latte, cappuccino. W zależności od upodobań i nastroju możemy w prosty sposób wyczarować pożądany  napój.  Wygoda i różnorodny wybór. Niektórzy nie lubią tego typu ekspresów z racji tego, że siłą rzeczy kawa nie jest parzona ze świeżo mielonych ziaren.
  • Ekspresy ciśnieniowe kolbowe – są najbardziej wymagające jeżeli chodzi o obsługę i konserwację. Jednak odpłacają się wyrafinowanym naparem.  Zazwyczaj wybierają go osoby które kochają nie tylko samo picie kawy, ale również znają się na jej przyrządzaniu. Najczęściej używane w hotelach, gastronomii oraz oczywiście w kawiarniach.
  • Ekspresy ciśnieniowe automatyczne – to kompromis między ekspresami przelewowymi czy na kapsułki a ekspresem ciśnieniowym kolbowym. Można dzięki niemu przygotować pyszną, aromatyczną kawę (ze świeżo zmielonych ziaren, dzięki wbudowanym młynkom). Za pomocą paru ruchów, a czasem nawet jednego przycisku (tzw. ekspresy „One Touch”) możemy przygotować każdy rodzaj kawy. W porównaniu z ekspresami kolbowymi to duża oszczędność czasu. Twoi pracownicy również nie muszą posiadać specjalnych umiejętności parzenia kawy.

Co jeszcze musisz rozważyć, by odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki ekspres do biura?

  • Wydajność urządzenia – Musi być dobrana do ilości pracowników, tzn. każdy ekspres ma wyznaczoną optymalną ilość kaw do zrobienia danego dnia, tak aby mógł długo posłużyć w Twoim biurze.
  • Budżet przeznaczony na ekspres do kawy – Warto pogodzić preferencje użytkowników, jakość danego modelu ekspresu oraz planowany budżet.
  • Oferowane rodzaje kaw – Każdy ma swoje preferencje, zapoznaj się z oczekiwaniami swoich pracowników oraz wybierz najlepszy rodzaj ekspresu dla swojego biura.
  • Konserwacja – Zapoznaj się ze sposobem konserwacji ekspresu, ile potrzeba czasu i umiejętności aby utrzymać go w dobrej kondycji.

Wybór ekspresu dla Twojego biura to proces, ale warto przez niego przejść.  Kupno odpowiedniego modelu to dobra inwestycja, która będzie owocować dobrym humorem pracowników, zapałem do pracy oraz ich efektywnością. Jeżeli jednak szukasz innych opcji, rozważ wynajem ekspresów do kawy w Twoim mieście!

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.