Pumpkin spice latte – w czym tkwi fenomen tej kawy?

Dla tych z nas, którzy kochają kawę, pumpkin spice latte jest fenomenem. Jest to również dla tych z nas, którzy nie kochają kawy, ale nadal kochają jesień i wszystko, co się z nią wiąże. Rzecz w tym, że ten napój nie jest tak naprawdę nawet napojem; to bardziej jak deser z kawą jako podstawowym składnikiem. Ale jest tak wiele powodów, dla których ludzie kochają oryginalne pumpkin spice latte – oto niektóre z nich.

Czym jest pumpkin spice latte?

Pumpkin spice latte to napój kawowy wypromowany przez Starbucks, czyli znaną na całym świecie markę. Kawa ta ma smak dyni i cynamonu. Jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, ale można go spotkać również w innych krajach, także w polskich kawiarniach.

Historia pumpkin spice latte

Pumpkin spice latte zostało wymyślone w 2003 roku przez Tori Ritchie, baristkę Starbucks. Napój został zainspirowany popularnym jesiennym smakiem ciasta dyniowego i składa się z kawy, mleka, puree z dyni i przypraw. Popularność tego napoju znacznie wzrosła na przestrzeni lat. Od tego czasu stała się jednym z ich najpopularniejszych napojów, a także została powielona przez inne sieci, takie jak Dunkin’ Donuts i McDonald’s, które również oferują swoje własne wersje!

Składniki pumpkin spice latte – poznaj je!

Pumpkin spice latte to napój, który przygotowuje się z syropu smakowego, mleka i espresso. Można go przyrządzić na ciepło lub na zimno. Główne składniki to:

  • syrop smakowy,
  • mleko (gorące lub zimne),
  • aromatyczne espresso.

Pragniesz przyrządzać w swoim domu intensywne espresso o smaku identycznym jak w prawdziwej kawiarni? Profesjonalny ekspres do kawy kupisz tutaj! Już teraz zaopatrz się w ten sprzęt, a zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia (i pierwszego użycia).

Jak zrobić pumpkin spice latte w domu?

Pumpkin spice latte to popularny napój kawowy. Wykonuje się go z przyprawą do ciasta dyniowego, espresso i parującego mleka. Przepis na ten napój różni się w zależności od źródła, ale najczęstsze składniki to:

  • 1/4 filiżanki puree z dyni lub dyni z puszki,
  • 2 łyżki stołowe mielonego cynamonu,
  • 2 łyżeczki imbiru w proszku lub 1 łyżka stołowa startego świeżego imbiru,
  • 3 łyżki miodu lub syropu klonowego,
  • 2 łyżki stołowe niesłodzonego kakao w proszku (opcjonalnie).

Uwaga: Wiele przepisów używa dwóch łyżek stołowych zamiast jednego, co daje mu więcej czekoladowego smaku bez dodawania słodyczy do napoju. Możesz użyć obu opcji lub pominąć je całkowicie, jeśli chcesz.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.